şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
18337 entry daha
 • yukarıda bir miktar hater nisa ve cemal'e nefret kusmuşlar. ama işin komik yanı onlar nefret kusarken verdikleri örnekler durumla çelişiyor. önceki yıllarda karşı adaya yüzerek gidenler varmış diğer takımla iletişime geçip survivor ruhu yaşıyorlarmış; ama nisa ile cemal yakınlarındaki eski adalarına yürüyerek dönüp orada sohbet ediyorlar diye uyarı almaları gerekiyormuş...

  yukarıdaki paragraf bu kısım için yeterli. gelelim nisa'yı kişisel olarak linçledikleri konuya. neymiş nisa survivor olmayı hak etmiyormuş çünkü kafasında gözlük elinde avokado oyuncağı, sürekli ağlaması, oyunlarda oynamaması ve kliniğe gitmesi survivor ruhuna aykırıymış.

  tabii onlar için survivor sağa sola racon kesen, delikanlılık rolleri yapan, en erkekkk benim diye dolanan, birilerine küfür eden, hakaret eden, birilerine yancılık yapan veyahut birilerinin arkasından iş çeviren ve halka oynayan insanlar gerçek survivor demek.

  nisa doğal, yarışmayı psikolojik olarak kaldıramamış olabilir bunun yıpranması ile inişli çıkışlı grafikler sergilediği aşikar ama o doğal. kimsenin arkasından iş çevirmiyor, adada cemal ile kendi halinde vakit geçiriyorlar, survivor'de evrimle beraber en çok oyun oynayan yarışmacı konumundalar yani oyundan da kaçmıyor şimdiye dek sadece 3 kere oyuna çıkmadı ki sakatlık geçirip 1,5 ay yatan insanların olduğu yerde psikolojik olarak çöküp 3 oyuna çıkmamış olması da hiçbir problem teşkil etmez. bunların yanında nisa performans olarak birebirlerde en başarılı yarışmacı, genel listede ise en iyi yarışmacı konumunda 3. sıradaki yeri ile. erkek kadın fark etmeden herkesi yenecek potansiyeli var parkurlu oyunlarda ve bireysel oyunlarda.

  nisa kucağında avokado oyuncağı, kafasında gözlüğü, oyunlar oynanırken hırslı (doğal ve saf halleriyle örneğin dünkü anlat bakalım benchte oyunu izlemeyi bırakıp etraftaki çocukları seven halleriyle) komple bir yarışmacı. rol yapmıyor, olduğu gibi davranıyor. temiz kalbiyle, başarısıyla, performans konusunda sporculara atletlere taş çıkarmasıyla bu yarışmayı sonuna kadar hak ediyor.

  he nisa bu yarışmayı kazanmasa, yarın elense umrunda olur mu? asla olmaz zira son canlı yayında gelen bir soruya yanıt verdiği gibi bu yarışma onun için bir kazanım hedefi değil. o burayı deneyimlemek için gelmiş, okuluna devam edecek çıkınca, hayatından çok memnun.

  ben de onun bir destekçisi olarak şu sözle bitiriyorum bu uzun giriyi. (haters gonna hate!)

  edit: bir uyarı geldi aycan da boyalarla fenerbahçe amblemi falan çiziyormuş yani boya konusunda da nisayı niye kayırıyorlar diye ağlayanlar varmış da ona istinaden ekleyelim.
6356 entry daha