şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
9 entry daha
 • hollywood reporter'ın konuyla ilgili haberi için link

  süreci gayet güzel özetlemiş.

  zack snyder'ın dediğine göre vizyona giren film, onun çektiği kısmın dörtte biri gibi birşeymiş, ve 2021 de hbo max de yayınlanacak bu versiyon tamamıyle yepyeni birşey olacak diyor.

  anladığım kadarıyla adamın aklında daha uzun bir film varken, warner bros'un baskısı ile 2 saat civarı bir film olması istenmiş. o da 2:20 gibi bir versiyonu hazırlarken, malum talihsiz olay* yaşanmış ve projeden çekilmek durumunda kalmış.

  sonraki süreçte, warner bros'un eski ceo'sunun talebiyle filmin 2 saatten de az olması söylenmiş, joss whedon 20-30 milyon dolar gibi bir bütçe ile yeniden çekimlere başkamış falan filan.

  ortaya daha karanlık bir atmosfer çıkacakken, daha marvelvari bir atmosfer çıkmış böylece (not: marvel filmlerini de çok severim).

  bunları neden mi yazıyorum;

  dün akşam zack snyder'ın batman v superman filminin extended versiyonunu (ultimate edition) izledim. sinema versiyonundan 35 dakika kadar daha uzun, 3 saatlik bir cut. ama sinema versiyonuna göre süreci ve atmosferi çok daha iyi anlatıyor. adamın kafasında bir şey var demekki, bir şans verilmeli diye düşünüyorum.
768 entry daha

hesabın var mı? giriş yap