aynı isimde "alef" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
1180 entry daha
  • bu akşam final yapan dizi. birazdan final bölümünü izleyeceğim. çözülmesi gereken o kadar soru işareti var ki eğer çoğunu bile çözümlerlerse helal olsun diyeceğim. hepsini çözmelerini beklemiyorum zaten.

    final sonrası edit: yapacağım tek yorum şu ki, dizi değil de 2 saat civarı bir film olsaymış çok güzel olurmuş. ama şu kadar kısa, net bir senaryoyu 8 bölüme hiç ama hiç yayamamislar. olmamış yani. eldeki güzel senaryoyu da sündürelim derken hiçbir şekilde vurucu bir son hazirlayamamislar... yönetmen hariç hiçbir noktada tam puan almadı benden. maalesef... son dönem internet dizileri arasında şahsiyet hala çok başka bir yerde.

    --- spoiler ---

    en salak insan bile kolyeyi görünce katil yaşar'ın sevgilisi demiştir. devamı bölümlerde de evet intikam için yapıyor bu da bariz demiştir. sadece celal'i bilmediğimiz için sevgili ile güneşin aynı kişi olması ihtimali insanları yanıltmış olabilir ama bu da pek farklı bir seçenek değil zaten. yani izleyen herkesin katili tahmin edebileceği bir polisiye... bilmiyorum ne kadar olmuş. yine de hızlıca devam eden bir film olsaydı bu kadar rahat bir tahmin ortaya cikmayabilirdi seyirciyi yanıltıcı birkaç hareketle kafa karıştırıp finalde vurucu son yapılabilirdi. ama dizide yaşar'ın kolyesi gözüktükten sonra katilin yaşar'ın sevgilisi olduğu noktasında kafa karıştırıcı hiçbir şey olmadı. güneşin hayatta olma ihtimalini koymaya çalıştılar ama arada pek fark yok çünkü insanlar o haliyle bile katilin yaşar'ın sevgilisi olacağından vazgecirilemedi. o noktada da "hmm güneş yaşar'ın sevgilisi olabilir eğer yaşıyorsa" dedik.
    --- spoiler ---
280 entry daha