şükela:  tümü | bugün
2045 entry daha
  • ergenlikte lisede çok minimum düzeyde sorun ettiğim durum. ortaokulda çok çok sivilcem olmasına rağmen hiç kafaya takmayarak bunu sağlık sorunu olarak düşünerek doktora gitmiştik. doktor ilaç tedavisine başlatmak istedi sorumluluk gerektiren bir durumdu çok su içmem falan gerekiyormuş. kabul etmedim lisede allaha şükür büyük oranda düzeldi cildim. sadece yüzümü temiz tutmuştum elimden geldiğince. zaten sanırım ergenlikten gelen bir sorundu. tip ile hiçbir şeyin elde edilemeyeceğini anlayacak olgunlukta bir çocuktum. ha ben ne zaman minimum düzeyde sorun ettim bu durumu ona gelelim. kimse bana sen çirkinsin falan demedi. ama en yakınlarımdan ufak iğneleyici laflar duymuştum. annem bile burnumun büyük olduğundan falan bahsediyordu burnun az daha küçük olsaymış iyi olur falan diyordu. benim annem bir melekti hiçbir kötülüğünü görmedim fakat bu laflar bir çocuğa edilecek laflar değil. arkadaşlarımdan da iğneleyici birçok laf duymuştum. evet ben ne kadar olgun bir kız olsam da. ergendim. nereye kadar sorun etmeyecektim ki. bir dönem bu düşüncelerle boğuştum. sonra silkelenip kendime geldim tekrar. arkadaşlar size de soruyorum oyuncu model vs fiziki yeterlilik gerektiren bir hayaliniz yoksa tipinizin ne önemi var? arkadaşlarınızı güzellik yargılarına göre mi seçiyorsunuz? veya sevgilinizi. zaten eğer sevgiliniz sırf güzelsiniz diye sizle beraberse onunla ne işiniz var? bu konuda çok güzel olan kızların işi zor gerçekten sevdiği için beraber olan erkekleri ayırt etmekte zorlanabilirler. kısacası tipin güzel olması insanın elde ettiği herhangi bir başarı değildir. hayatta sadece güzelliğinizle gelebileceğiniz bir yer yok ha varsa bile kalıcı olmazsınız. bunu çok küçük yaşlardan beri fark ettiğim için kendimle gurur duyuyorum. siz de gurur duyun.
    ayrıyeten şunu da ekleyeyim bahsettiğim güzellik toplumun belirlediği güzellik, çirkin olma durumu ise toplumun güzellik yargılarının dışında kalan kadınlar için söyledim. yoksa benim açımdan çirkin bir kadın yoktur. insanları fiziksel olarak güzel çirkin diye ayıran insanlar asıl çirkin olanlardır.

    edit:birçok mesaj aldım çok güzel muhabbet kurduklarım oldu.bazıları çoğu yerde tipe önem verildiğini bir görüş paylaşıldığında bile tipi daha iyi olanın görüşüne önem verildiğini söylemiş. ben buna kalkıp da yalan diyemem. zaten kendim de yazdım arkadaşlarımdan bazı iğnelemeler aldım diye. . benim burdaki seslenişim ben çirkinim diye kendi içine dönmüş kendini dışına kapamış insanlaraydı.aynaya baktığında bu gün ne kadar da güzelim demesi gereken, tipe göre ahkam kesenleri takmamayı bilmesi gereken insanlaraydı. çünkü önemli olan senin kendi hakkında ne düşündüğün. hatta bazen çok güzel olanlara da teselli vermek gerek bu hayatta. sırf genel tabirle güzel diye farklı etiketler yapıştırılan, elde ettiği başarıları arka plana itilen ve daha birçok sebepten zorluk yaşayan insanların da elinden tutmalı.
39 entry daha