şükela:  tümü | bugün
481 entry daha
 • erkeklerin cıvık, ciddiyetsiz ve gevşek olmayı marifet olarak görmesinden dolayıdır.

  şimdi eskiden adam gibi adam denildiğinde bir tane kadını seven, sevdiğinde de tam seven*, sözüne güvenilir, lafının sözünün arkasında duran, bir kadına nasıl davranılması gerektiğini bilen, centilmen, yalan dolan söylemeyen dürüst adamlar gelirdi akıllara.

  şimdi mesela var mı böyle adamlar. varsa yeşillesin beni ciddiyim. bütün erkeklerde bi ciddiyetsizlik, bi gevşeklik var. yanlış oynayıp suçu size atıyorlar "yanlış anlıosoonn" diye. "az şerefsiz değilsin varya" lafı eskiden hakaretti bugünlerde iltifat olarak algılanıyor. "saol ya aynen öleyimdir eheheheh" tarzı cevaplar alırsınız çoğu erkeğe deseniz. kaan boşnak gibi duygusal geçinenleri de gördük.. istisnası çok az.

  bugün prim yapan, kültürün önayak ettiği ideal dünyada erkek ve kadın ilişkileri günübirlik ilişkiler. takılmacalar. belki nüfus kontrolü için yapılıyodur bu bilemiyorum. bana çok boşş geliyor. bomboşşşş. tinderdan sonra oldu herhalde bu değişim. güzel bi kızın nazını çekmektense çirkin, basit 10 kızla beraber olmayı tercih ediyo erkekler. (bkz: çirkin siken çok siker) anlayamıyorum. lan sevmeden nasıl sevişebiliyosunuz? sevmediğiniz kadını nasıl öpebiliyosunuz aklım almıyor. olay sadece seks de değil. eğreti gelin'de nurgül yeşilçay'ın karakteri cinselliği anlatırken "erkeklik ve kadınlık sadece çiftleşme ile olmaz. onu eşekler de yapar. aslolan muhabbettir." diyordu. ee ama o türk anlayışı derseniz nymphomaniac'ta da "the secret ingredient to sex... is love." diyor danimarkalı lars von trier. sanatseverler çok iyi bilirler, özellikle antik yunan ve roma heykellerinde, resimlerinde örneğin michaelangelo'nun david'i yine michaelangelo'nun adem'ine baktığınızda penislerinin küçük olduğunu görürsünüz. sebebi antik yunanda büyük penislerin hayvanlığı, şehveti, aptallığı ve sonucunda çirkinliği çağrıştırması.

  sen yanlış erkeklere denk gelmişsin diyenlere peşinen söyleyeyim. doktoru da, mühendisi de, iç mimarı da aynı. çirkin, zeki, yakışıklı.. hiçbirinde bi fark yoktu. sadece kendi ilişkilerimde değil arkadaşlarımda da aynı model davranışları görüyorum. türk erkeği gerçekten inanılmaz yoruyor insanı.

  edit: valla icimi dokmek icin yazmistim, gundem olacagini ve mesaj kutumun tasacagini tahmin etmemistim. ne yazik ki cogunuza donemeyecegim. mesaj kutum tebriklerle, altina imzami atarim, helal sana kiz diyenlerle dolu. hepimizde var bu konuda bi bikkinlik. erkekler kadinlar icin de yaz diyor.. onu da siz yazin. cirkin kiz konusunda da sadece yuz guzelliginden bahsetmedigimi anlamayanlar olmus, onlar bu yaziyi okumasa da olur zaten onemli degil.

  ve acaba yanlis yerde mi ariyosun diyenlere cevap, evet kesinlikle yanlis yerdeyim. emin oldugum tek sey bu hatta. dogru yere gidince editlerim bu entryi de.
366 entry daha