şükela:  tümü | bugün
 • yillarin bilim insanina kelle paca yiyin deyince sabri sarioglu muamelesi yapildi, televizyon programlarindan adeta aforoz edildi ancak zaman yine hocayi hakli cikardi. kadinin dedikleri sürecin basinda sadece sunlardi;

  -bu corona gribin bir tik üstü
  -panik yapmayin ama özellikle yaslilar ve kronik hastaligi olan kendilerini sakinsinlar.
  -bagisikliginizi güclü tutun vs...

  ancak medya kendi istedigi profesörleri her aksam canli yayina cikarip yok ölecez, yok sokaga cikmayin, ventilatör lazim, yok evde kalin diye herkese korku saldi. o zamandan bu yana ne degisti, sadece markette maske takarak girerek mi azaldi bu virüs? bütün avrupa plajlari aciyor. isvec cok bir önlem almamasina ragmen ölü sayisinda benzer istatistiklere sahip.

  sonuc binlerce iflas eden sirket, milyonlarca issiz.

  bunu ailesinden biri ölene sor diyenlere: dünyada her gün zaten 165bin kisi ölüyor. sen bi de issizligi evine yemek götüremeyen, kirasini ödeyemeyen hatta intihar eden insana sorsana. pembe götlüler evde kalmaya devam edebilir.

  ekleme: alin, bunlar da dünyanin cesitli ülkelerinden cahil doktorlar.

  önlemlerin coronadan daha cok öüme neden olacagini düsünen alman prof .link1

  isvicreli profesör, panige gerek yok, o kadar öldürücü degil diyor.
  link2

  ingiliz virolog;
  link3

  ekleme 2: asagida biri isvec'in nüfus yogunlugunun düsük oldugunu yazmis. e topluca sokaga sicilan, hastane yolu bilinmeyen hindistan'da resmi ölü sayisi simdiye kadar 4300. orada milletin patir patir ölmesi gerekiyordu simdiye kadar.
100 entry daha