şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • konuya ilişkin hiçbir fikrim ve bilgim olmadığından soruyla ilgili yorum yapamayacağım ama asıl ilgimi çeken; o kadar cevap veren olmasına rağmen, cevapların yarıdan fazlasında sorunun cevabından ziyade soru soranın aşağılanması.

    adam merak etmiş sormuş, biri gelmiş ağaç taşlanmasından bahsetmiş, biri gelmiş merak edene "mal" demiş, bir başkası malum vali bey'in jargonu ile karşılık vermiş, bir diğeri kafasının ırzına geçildiğinden dem vurmuş vs.

    el birliğiyle, alakasız bir sorudan şahane bir ülke tespiti çıkarmışlar, görülen o ki; toplumun kayda değer bir orandaki çoğunluğu cevap veremediği soru karşısında "bu konu hakkında bilgim yok." demektense "elbette benim de her konuda söyleyecek bir şeylerim var" mottosuyla refleks gösteriyor.

    edit. imlâ ve ekleme.

    edit2: konuya ilişkin ilk mantıklı cevap #107900040 numaralı entry ile amra isimli kullanıcıdan gelmiş, teşekkürler. demek ki başlığa hakaret edecekler değil de, sadece cevabı bilen ya da cevap olabileceği hakkında bir fikri olanlar yazsa başlıkta daha 3-5 entry olacakmış. işte buradan da sözlüğün neden analiz edilemeyen verilerle dolmuş bir "yığın" haline geldiğine ilişkin fikir sahibi olabiliyoruz.
10 entry daha