şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • edit 2: hala mevsimi deyip de delirten yazarlar var. sevgili dostlar, insanı delirtip de şimdi burada bana tek tek sebze, meyve nerede, hangi dönemde yetişir uzun uzun yazdırmayın. çocukluğumdan beri kışın mecburi, istisna durumlar hariç domates almayıp, yazın fazlasıyla alıp, kimisini rendeleyip, kaynatıp, kavanozlayıp saklayan insanım. yok arkadaşım yazın da hatta senin anlayacağın dilde "mevsiminde" de domates yok. alınlara da domates denemez. onun için gözünüzü seveyim; yok mevsimiymiş, yok şuymuş yazmayın artık.

  edit: başlık sahibine mesaj atılamadığı için sevgili çaylak yazarımız @kirmizi power ranger benim iletmemi rica etti.

  "şu an gerçekten yemeye değecek iki farklı domates var benim bulduğum. 1 agrocan marka migrosta sarılan organik domatesler 2 metro gross marketteki salkım %100 yerli tohum domates. pazarlardaki domatesler beş para etmez. başlığı açana mesaj yollayamıyorum siz atarsınız belki çilesine çare olur."

  ayrıca mayıs ayında iyi domates aradığımızı iddia eden arkadaşlara da ithafen; yazın çıkan domatesleri, karpuzları, mayısta çıkan çilekleri de görüyoruz. onların da bir farkı yok.

  uzun süredir domates almayı bırakmış bir yazar olarak katıldığım haklı isyandır. behzat ç'nin de dediği gibi bildiğin ıslak ekmek, bulaşık süngeri tadında domatesler piyasada dolaşıyor. eskiden yazı beklerdim, bu sene mevcut durumlardan dolayı ne olacak onu da bilmiyorum.

  ata tohumu kullandırmayan, iç piyasayı ihraç fazlası ya da gönderilemeyecek mallarla dolduran, bizi ıslak süngere mahkum eden herkese de selamlarımı gönderiyorum.
343 entry daha