şükela:  tümü | bugün
75 entry daha
 • dolu dolu club, dance albümü.

  öncelikle albümü sevdim. enerjisini sevdim. lady gaga'nın daha rahat olmasını, kasmamasını sevdim. artpop'da yaptığı hata gibi albümü ilahlaştırmamasını sevdim. doğru kişilerle düet yapmasını sevdim. albümün soundlarının edward maya - stereo love gibi soundlarla olmasını o yaz enerjisini vermesini sevdim, yani genel olarak sevdim.

  alice, enigma, babylon çok başarılı şarkılar. özellikle sine from above diye bir şarkı var ki efsane. lady gaga ile elton john'ın uyumunu her zaman çok sevmişimdir önceki işleri gibi şarkının biraz slow olacağını düşünmüştüm ama tam tersi çıktı. zaten albümde bir tane bile slow şarkı yok. beklentimin çok üstünde bir şarkı yapmışlar.

  diğer konu ise gaga'nın talihsizliği. ben lady gaga kadar talihsiz bir kadın görmedim. düşünün zamanında artpop diye bir albüm çıkartıyorsunuz albümün belkide en güzel hiti olan do what u want şarkısında r.kelly ile düet yapıyorsun sansasyonel bir klip çekiyorsun şarkı daha audio olarak yayınlanır yayınlanmaz 60 ülkede 1 numara oluyor ama r.kelly'nin tecavüz olayları çıkıyor ve bütün her şeyi alt üst ediyor. şarkı albümden kaldırılıyor, xtina ile olan düet öne çıkarılıyor. r.kelly ile olan klip rafa kaldırılıyor. gaga'nın psikolojisi alt üst oluyor. sonrasıda sıkıntılar silsilesi..(kadın sonra cheek to cheek albümü ile biraz psikolojisini toparlayabilmişti.)
  sonra joanne yayınlandı ve ondan sonrada 5 yıldır albüm çıkarmadı.

  chromatica'yı duyurdu bu sefer ne oldu bilin bakalımm? :d evet bildin corona belası çıktı:)
  mart ayında duyurduğu 10 nisanda çıkacak olan albümünü nerdeyse 2 ay sonra yayınlamak zorunda kaldı. sadece ertelenen albüm tarihi olmadı tabi.. bir sürü promalar iptal edildi, coachella'da sürpriz konuk olarak katılacaktı. (muhtemelen blackpink ile live performans sergileyeceklerdi.) olmadı. bir sürü tv programlarına çıkacaktı hoop hepsi noldu? goodbye..
  bu kadar aksiliğe ve kadının talihsizliğine rağmen gaga, chromatica albümü ile çok güzel başarılar elde ediyor. daha blackpink ile klibi çıkacak o zamanda büyük sükse yapacak. birde şunu söylemek istiyorum inanın bana kimse benim kadar the fame/the fame monster albümünü sevemez. öyle bir albüm o zamanın şartlarında uygundu artık acı ama gerçek başka gelmeyecek. bu sadece gaga için geçerli değil. müziğinde altın yılları oluyor mesela rihanna, katy, taylor, miley, justin, ariana hepsinin çok parladığı dönemler oldu. ama bak şimdi eskisi gibi değiller biz hepsini geçmişinden dolayı seviyoruz. önceki yaptığı harika işlerden seviyoruz. o yüzden hepsine kredimiz oldukça fazla.

  o yüzden albümü sevdiysen dinle ve kendini müziğe bırak.
  zaten albümde ki şarkıların genel ortalama süresi 3 dakika. dinleyip dans etmeye bakın. keyif almaya bakın. beğenmediyseniz de dinlemeyin bu kadar basit.

  edit: wsywcwswt adlı yazar yeşillendirdi sağolsun birde george floyd olayı oldu sayi onu yazmayı unutmuşum. amerika iç savaşa gidiyor nerdeyse.. ah be gaga ne bahtsız bir kadınsın sen :(
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap