şükela:  tümü | bugün
107 entry daha
  • türkiye’yi övenine bir şey diyemem ama bunların sabahtan akşama kadar almanlara ve almanya’ya küfür eden, nefret kusan versiyonları var.

    yaşadığım sayısız durumdan birisi; bir almanya seyahatinde kaldığım otelin önünde vale olarak duran bir adam var. telefonda türkçe konuştuğumu duydu, kendi kendine muhabbet başlatmaya çalışıyor. yok bu almanlar şöyle puşt, şöyle şerefsiz, alayı kansız piç bunların, karısını siktiriyor bunlar. sustum sustum, en sonunda dedim ya birader bu kadar mutsuzsan dön memleketine, adamlar seni zincire mi bağladı burada? kem küm ediyor, yok kurulu düzen bilmem ne.

    ben senelerce amerika’da yaşadım, sonunda bir konuda aileme yanlış yapıldı, hazmedemedim, içimdeki kızgınlığı bastıramadım, oradaki çevremin bütün destek ve telafi çabalarına rağmen o saatten sonra amerika’da kalırsam mutsuz olacağımı, kafamın rahat olmayacağını hissettim ve bütün düzenimi bozarak ülke değiştirdim. ha amerika’nın çok mu sikinde benim ne yaptığım? değil ama en azından ben orada yaşamaya devam edip “amerika’yı kötüleyen ama orada yaşamaya devam eden” insan pozisyonuna düşmek istemedim.

    ya yaşadığın yere uyum sağlayacaksın, sağlayamıyorsan, başka yere de gidemiyorsan çeneni kapatıp işine bakacaksın.
141 entry daha