şükela:  tümü | bugün
 • ev tutarken yeni trend. bakıyorum evin içi bomboş ve eski. ama iki depozito. neye bu 2 depozito? duvarlara mı? evin içinde eşya veya demirbaş fazla olsa anlarım da booomboş yahu ev!

  bence ev sahiplerini bu konuda gaza emlakçılar getiriyor. muhitin değerini arttıran o muhitteki emlakçıların palavraları. bütün emlakçılar aynı aksiyona girince garip kiralar ve depozitolar duymak normalleşiyor.

  editle gelen not: gerçekten ekşi ev sahibi dolu sanırım. üzgünüm ama 60 yaşındaki, içinde parke dışında hiçbir şey olmayan bir eve 2 depozito verilmez. yıllık kiranın yüzde 12'si emlakçı, 2 kira depozito derken bir evin başlangıç maliyeti 15 bine geliyor istanbul'da. ki daha elde var sıfırken.

  ev sahipleri biraz kiracısını tanımaya odaklanmalı. tanımaya çalışırsa güven oluşur zaten. bu işler senet imzalatmaya kadar gider yoksa.

  dolar bazında yapın diyen olmuş ancak maalesef şu ortamda ev sahipleri buna yaklaşmıyor, bu kıçı böyle kaldıran da yine emlak piyasası. kendi geri verecekleri bir paraya zararla yaklaşmak istemiyorlar.

  bomboş eve 2 kira depozito isteyene karşı elimizde çok iyi bir silah var tabi. o evi tutmamak.
160 entry daha