şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle kaynak: link

  click kazandırmamak için: görsel

  amerikanın spacex dm-2 insanlı uçuş görevi ile tüm dünyaya güç gösterisi yaptığı bu günlerde amerikayı gölgede bırakacak, avrupadakileri ise kıskançlıktan çatır çatır çatlatıp "işte güç gösterisi böyle olur" detirtecek o flash hamle içişleri bakanlığımızdan geliyor.

  tam tamına 30 bin bekçi!!! evet, yanlış duymadınız. ne 10 bin, ne 20 bin ne de 2019daki gibi 8bin küsür.... 2020 yılında devlete tam 30 bin bekçi alınacak!

  şahsi görüşüm corona sebebiyle suç oranlarında ciddi bir düşüş yaşandığı, bütçe açığının ve kamu harcamalarının aniden yükselmeye başladığı, vatandaştan alınan vergilerin ve hayat pahalılığının spacex roketiyle yarıştığı şu günlerde 30 bin yeni bekçi gibi bir sürpriz dış mihrakları şoka sokacaktır. muhtemelen aralarında "abi adamlarda zamlara gram sesini çıkarmayıp vergisini eşşşşekler gibi ödeyen bu halk oldukça 50 bin de bekçi alırlar 100bin de bekçi alırlar biz en iyisi bir daha türkiyeye kumpas kurmayalım" gibi dialoglar geçecektir.

  edit: mesaj yağmuruna tutuldum. öncelikle böylesi bir yandaş haber sitesine istemeden click kazandırdığım için benim de canım sıkıldı haklısınız. o yüzden fotoğraf linki koydum.
  edit2: iç işleri bakanının sözünü çarpıtarak haber yapıldığını söyleyenler de var. yine de 2019da 8 bin alınan bekçi sayısının 2020de 30bine çıkartılmasını hala gereksiz harcama olarak buluyorum. vergisini veren her vatandaş gibi nereye harcandığını sormak benim de hakkım diye düşünüyorum.
  edit3: takvimin sabah akşam emekliye müjde dağıtan kolpa haberleri ile ünlü olduğunu öğrendim.
207 entry daha