şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
 • bu olaylar türkiye açısından şunları gösterdi:
  1- gezi parkı eylemleri dış güçlerin oyunu değildi. ( dış güçlerin bizzat kendisinde daha kötüsü olabiliyor)
  2- gezi parkı eylemcileri ne kadar zulme uğrarsa uğrasın, hiçbir yeri yağmalamadıkları için tekrar bir takdiri hak ediyor.
  3- ülkenin yöneticisi kötü olunca, demokratik bir biçimde yönetmeyince bu halk hareketleri gayet olağandır.
  4- ayrıca akp’lilerin o zaman söylediği “bakın siz eylem yapıyorsunuz bütün batı dünyası seviniyor demek siz batı dünyasına çalışıyorsunuz, hainsiniz” laflarına göre, şimdi siz de abd’de de olan olaylara seviniyorsunuz, “yesinler birbirlerini” diyorsunuz, demekki her ülke kendi başına gelmeyince bu olaylara sevinebilirmiş. bu normal bir durummuş.

  ek5- ayrıca türkiye’de bu olayların belki 10 da biri oluyorken ve bu sadece taksimde ve bir parkla sınırlıyken polis 15 kişiyi öldürdü ve bir çok kişi kör kaldı. abd’de de ise, çok daha büyük olaylar varken ve tüm kente yayılmışken sanıyorum sadece 1 ölü var, polis daha defansif davranıyor. bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

  ek: gezi parkı eylemcileri ile, eyleme daha sonra katılan terör örgütleriyle bağlantılı sol grupları bir tutmuyorum. onlar gezi parkı eylemcisi değildi, eylemden nemalanmaya çalışan örgütlerdi. dolayısıyla hiçbir gezi parkı eylemcisinin yağma yaptığını düşünmüyorum.
1717 entry daha