şükela:  tümü | bugün
 • rap dünyasındaki haberlere göre rota ismiyle bilinen rapçi bulut alpman, son klibi "ağla" da bilal erdoğanı yaklaşık 2-3 saniye eleştirince evinden alınmış. daha önce de birkaç klibinde malum partiye gönderme yapmış tutuklanmıştı. evinin basıldığı görüntü de arkadaki kızlardan biri bunlar lne ya diyor, öteki de bilal çağırmıştır diyor :)

  en üst edit: rota instagram sayfasında o gece olanları ben ve 4 arkadaşım dışında şuan kimse bilmeyecek, beni susturmanız için öldürmeniz lazım demiş. instagram sayfasından bakabilirsiniz.

  rota'nın gazapizm'e verdiği yanıt görsel

  rota'nın avukatının yaptığı açıklama görsel

  üst edit: savcılık tarafından yalanlanmış görsel

  buda rota'yı iyi tanıyan rapçilerden biri olan server uraz'ın yaptığı açıklama görsel
  rota'dan bir açıklama geldiğinde buraya ekleyeceğim. server uraz'ın dediği gibi rota pr için böyle organizasyon yapacak biri değil. eğer gerçekten de pr için yapılmışsa sevdiğim rapçilerden biri olan rota gözümden baya bi düşer. bekleyip görelim.

  not: beni rota ile anlaştıranlar olmuş, pr ını yapıyor diyenler olmuş iyi güldüm. sıkı bir rap dinleyicisiyim. rota'nın yazdığı sözleri ve yaptığı sanatı anlamak için beyin ve kapasite gerekir. bu eleştirileri pr için yapmıyor, susamam parçasındaki rapçiler de öyle. sadece eleştiriyorlar, kelimelerin gücünü kullanıp söylenmesi gereken herşeyi tek verse de söyleyebiliyorlar. burda bilal'i eleştirmemiş diyenlere geleyim, yüzünde bilal maskesi olup hemen ardından vergi dairesini göstermekte ki mesajı anlamanız için de kapasite gerekiyor. sizin anlamadıklarınızı onlar anladığı için bu adam evinden alındı. emin olun rapçiler şuan türkiye de sistem ve malum partiyi eleştirebilen tek topluluk, öyle olduğu içinde ikidebir ifade veriyorlar. bunları rap dünyasını takip etmeyen bilemez. o yüzden başlık altında boş yapmayın.

  izleyemeyenler için

  izleyemeyenler için

  eleştirdiği kısım

  buda evinin basıldığı anlar

  edit: rota'nın daha önceki tutuklanma sebepleri sadece eleştirmek kaynak 2

  edit-2: daha öncede 18 rapçı tarafından hazırlanan "susamam" adlı rap parçası hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. kaynak susamam klibi biraz uzun ama kesinlikle dinleyin
213 entry daha