şükela:  tümü | bugün
 • 2014 yılında evlenmiş ve hiçbir zaman hemen bebek sahibi olmayı hemen düşünmemiş biri olarak, zamanla eşimle birlikte bir bebeğimiz olsun istemiştik, sonraları da bir şekilde bebeğimiz olmamıştı.

  o dönemde; bina görevlimizden, arkadaşlara, mesai arkadaşlarımız, uzaktan akrabalar ya da yeni tanıştığımız insanlar bir şekilde konuyu çoluk çocuğa getiriyordu.

  zamanla kısır olduğumu öğrendim, eşim hiçbir zaman anne olamayacaktı. sağolsun güçlü bir kadındı ve bunu asla sorun yapmadı ya da bana asla yansıtmadı sağolsun.

  ancak, bazen alakalı alakasız o kadar insan ona ve bana bebek hakkında sorular sormaya başladı ki farkında bile olmadan bu sistematik bir mobbinge dönüştü.

  özetle uzun yıllar evli kalmış bir çift görürseniz lütfen onlara bebek ile ilgili bir soru sormayın, hatta hiçbir yeni çitte, nişanlıya, sevgiliye sormayın.

  onlar sizin samimiyetinize inanır ve güvenirse zaten o konuyu size açacaktır.

  edit:

  1) (bkz: kısır bir ekşi sözlük yazarının baba adayı olması) 4 yıl boyunca yaşadığımız güçlükler, 4 tüp bebek tedavisi, 2 biyokimyasal gebelik, kısırlık sebebiyle alakalı 2 tane geçirdiğim varikosel ve micro tese ameliyatlarım.

  2) #98381925 yaşadığımız zorlu süreçlerin bir kısmı.

  3) (bkz: çocuk sahibi olamayan ailelerin sorunları) burda da yaşadığımız güçlüklerin bir kısmına dair entry'im.
211 entry daha