şükela:  tümü | bugün
171 entry daha
  • türkiye'de araba fiyatlarının bu kadar yükselmesindeki bir başka etken de bu sitedir. buradaki sırtlanlar fiyatları öyle şişirdiler ki ortaya bu fiyatlar çıktı. devletin bu konuya acilen el atması gerektiğini düşünüyorum. çünkü bu bir devlet için de olumsuz bir şeydir. düşünün bir ülkenin standart bir vatandaşı için bırakın audi, bmw ya da mercedes'i orta sınıf bir araba bile hayal oldu artık. asgarî ücretle ya da biraz üstüyle geçinen adamın araba sahibi olması mümkün değil. bu bir devletin itibarını da zedeler. tabi ki bu yükü sadece sahibinden.com'a atamayiz ama standart bir aracın da normalinden en az 20-30 bin lira fazlaya satılması gibi bir gerçek var. aynı zamanda konut fiyatları da yine bu site vasıtası ile büyük bir artış yaşamıştır. buna gelip salak salak "fiyatı çoksa alma kardeşim." demenin gereği yok.

    bu tarz sitelerin kapatılması ya da devletçe denetim altına alınması gerekmektedir. arabam.com ya da diğer araç satış siteleri de buna dahil.

    edit: söylediğim açıktı aslında yukarıda da yazdım. bu sadece sahibinden adlı siteye yüklenecek bir durum değil. elbette ötv ve sıfır araçların piyasadaki azlığı da
    bunu tetikledi ancak bunun üzerine birde sahibinden sırtlanları eklendi şişen piyasayı iyice şişirdiler. devlet ötv indirimi yapsa ya da komple kaldırsa ben de isterim elbette ama bu ne kadar gerçekçi bir istek olur bilemiyorum. ayrıca sahibinden sırtlanlarının sözlükte de ne kadar etkin olduğunu bu vesileyle görmüş olduk.
514 entry daha