şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • işverenlerin ölücülüğüne ayrı kıl oluyorum. evet sayın amına koduklarım, işin niteliğine göre değil de insanlara satılık ürün muamelemesi yapıp piyasadaki adam bolluğuna göre fiyat belirleyin; çok iyi. akp'nin ülkeye en büyük kazıklarından biridir bu her yere üniversite açarak hem kaliteyi hem de insanların maaşlarını düşürmesi.

  yeni mezun olacak arkadaşlara tavsiyem bu dalyarak patronların bilincinde olarak kendilerini ona göre piyasaya hazırlasınlar.

  6k+ maaşla işe başlayan taze mühendis bildirdi.

  (bkz: dalyarak patron)

  tavsiye ya da öğrenmek için yazanlara istinaden edit:

  elektrik-elektronik mühendisiyim; ancak yazılıma kaymaya çalışarak "algorithm designer" olacak şekilde bir cv halen daha geliştirmeye çalışıyorum. yani, siz bana bir problem veriyorsunuz bense onu çözecek algoritmayı size tasarlıyorum vs. vs. mezun olduğunuz okul ya da bölüm değil; cv'nizde öne çıkaracağınız "işiniz" size mülakatlarda iş ve maaş kazandıracaktır. bunun dışında da mezuniyetime bir yıldan fazla verken bölümümdeki hocalardan birisiyle sanayiye yaptığı projelerde çalıştım; katkıda bulundum. bunlar bahsettiğim "iş tanımı"mı güçlendirmeme yardımcı oldu. aynı hocayla zaten yüksek lisansa da devam ettim.

  sonuç olarak; sunduğunuz derli toplu bir cv, mezuniyet bölümü + bununla ilgili proje geçmişi + bu projelerde kullanıldığı anlaşılır bilgi birikimi sunulduğu zaman "görece" uygun maaşlı iş bulmak işten bile olmuyor.

  ölücülük ülkenin kanında var; ne kadar yüksek maaş alırsak alalım yurt dışında benzer eğitimli bir meslektaşımızın sürdüğü hayat kalitesine hiçbir zaman ulaşamayacak olmak da ne bileyim biraz şey işte...
265 entry daha