şükela:  tümü | bugün
 • üst edit : çaylak arkadaş desteklerinizden dolayi cok mutlu olduğunu ve sizlerin sayesinde güç bulduğunu belirterek herkese tek tek en derin teşekkürlerini sunuyor arkadaşlar.

  sizlerin desteği ile yarattığımız bu güzel gündem alk iletişim ve vodafone'a tarafina kadar ulaşmış.

  olaylarin baş sorumlusu kenan mente isimli şahıs kumpas ve yalanlarla arkadan is çevirerek isten çıkarttığı çaylak arkadaşı önce aramış (whatsappdan engelleyip yazma bana demişti ) telefonu acilmayinca akabinde şöyle bir cevap yazmış kopyala yapıştır yapıyorum

  --- spoiler ---

  bana ne koydu biliyor musun. seni cidden sevmiştim. sana bir abi gibi destek olmak istemiştim. bunu biliyorsun. sen beni nasıl böyle yaraladin ah kardeşim
  beni iş hayatında kimse üzemez dedim. senden geldi. vodafone a derdimizi anlatırız da kalbimize ne yapıcaz. neyse kardeşim sen koca bir adamsın. doğruyu bilirsin
  --- spoiler ---

  @feryadim yasarken olenler icin nickli çaylak arkadaşımızın ricasi üzerine siz değerli sözlük yazarlari ve tüm türkiye'ye duyurmak istediğim rezelettir. kendisinin yazdığı metni aşağıya bırakıyorum.

  merhabalar 2019 aralık ayından beri vodafone'un iş ve çözüm ortağı olan alk iletişim bordrosunda vodafone adina çalışan saha satış sorumlusuyum.

  alk iletişim bünyesinde yildizlar ekibi olarak istanbul gibi büyük bir şehirde sokak sokak gezerek insanlarin hatlarini vodafone'a taşımaktı işimiz. dünyanın ve ülkemizin başına gelen covid19 virüsünden dolayi devletimizin de onayı ile çalışmalarımıza ara verdik ve evlerimize mecburi olarak çekildik.

  01 haziran 2020 tarihi itibari ile devletimizin başlattığı normalleşme sürecine istinaden şirketimiz iş faaliyetlerine başladı ve biz de verilen maske + eldiven + el dezenfekten sprayleri teslim alarak işimizin başında olduk, sokağa çıkıp insanlara hattinizi vodafone'a tasima teklifinde bulunduk.

  biz yıldızlar ekibi olarak arabalı değil,yaya personeller olduğumuz için her ay başında sirketimizden ortalama 270 tl yol parası alıyorduk.

  mesaimizin 2.gununde 270 tl yol parasi odemelerimiz için önce iban bilgimiz istendi, daha sonra iban'imiza gonderemediklerini bildirip 03 haziran 2020 tarihinde bizzat ofis'e gidip elden alacağımız söylendi.

  03 haziran 2020 tarihinde sirkete gittigimizde müdürümüz kenan mente tarafindan yapilan toplantida ise 3 günlük degerlendirmede düşük satış nedeni ile yıldızlar ekibine şirketimizin küçülmeye gideceğini, yıldızlar ekibini dağıttıklarını yasa gereği işten çıkarmak yasak olduğu icin 17 temmuz 2020 tarihine kadar suresiz ucretsiz izne çıkarıldığımız bilgisi verildi,hesabimiza 50 tl yol parası yatırıldı.

  bugün ise whatsapp üzerinden bizlere aşağıda ki linkte görebileceğiniz gibi yalan nedenler ile iş sözleşmemizin fesih edildiğinin fotoğrafını gönderdiler.

  ihtarname

  ihtarnamede soz edildiği gibi çalışmadık, müdür kenan mente tarafindan süresiz ücretsiz verildiği icin doğal olarak işe gitmedik ve hic bir yoneticimiz tarafından ne arandık,ne mesaj aldik ve işe çağrıldık.

  bize whatsapp üzerinden görselde yer alan ihtarname müdürlerden biri olan necip tarafindan gönderildi ve ben de doğal olarak bunu yıldızlar isimli ekipten sorumlu kenan mente'e gönderdim, aramızda geçen konuşmanin ekran görüntüsünü kişisel haklarin gizliliği suçunu işlememek icin görsel olarak ekleyemiyorum aramızda geçen konuşma ise şu şekildedir.

  - kenan bey merhaba, bizlerin suresiz ucretsiz izne çıkarıldığı bilgisini verdiniz,bu tutanakta yer alan metinde belirtildigi gibi bir durum soz konusu değil ki kimse bizi ise gelmediniz diye aramadi da,bu nedir?

  kenan mente : yok biz sizin izne çılarıldığınız bilgisini vermedik. işler kötü giderse böyle bişey olabileceğini ilettik. isim vermedik. kafanızdan geçenler hakkımın helal olup olmadığını belirlesin. buradan yazma sebebinin de farkındayım. kimseye izne çıkıyorsun demedik sizler işe habersiz gelmediniz. şirkete ait zimmetli eşyaları şirkete iade etmezseniz bir evrak daha gelecek kapınıza. daha da yazma bana birşey. ( engelledi )

  bahsettiğim tüm iddialarin elimde şirket hatti ve grubu içinde ki konuşmalarinin ve iddialarımin ekran görüntüleri de elimde mevcuttur.

  dünya ve ülke olarak cok zor dönemlerden geçtiğimiz bu dönemlerde vodafone ve vodafone çözüm ortağı alk iletişim hizmetleri iç ve dış ticaret ltd.şti'nin yalanlar ve kumpaslar ile dolu gerçekleştirmiş olduğu bu işten cikarma rezaletini siz değerli eksisozluk yazarlarinin nezdine ve vicdanına sunuyor yorumu sizlere bırakıyorum.

  (bkz: vodafone)

  alt edit : alk iletişim sirke müdürlerinden özkan isimli şahıs yıldızlar ekibi bir diger çalışanı metin isimli arkadaşa ayni ihtarnameyi göndermiş ve şöyle bir mesaj atmış

  --- spoiler ---

  metin merhaba
  seni arıyoruz sürekli ama ulaşamıyoruz. sende dönüş sağlamıyorsun
  1 haziranda geldin iş başı yaptık sonrasında hiç kimseye haber vermeden işe gelmemezlik yapmaya devam ediyorsun sana ulaşamadığımız için noter aracılığıyla işe gelmemenden dolayı bir ihtarname yolladık. iki iş günü içerisinde dönüş sağlamaz isen işten çıkışınla alakalı tekrar bir ihtarname çekmek durumundayız.
  pandemiden dolayı sahada çalışmak istemiyorsan 15 gün daha ücretsiz izine çıkma hakkın var ve senelik izin hakkında bulunmaktadır. bize en kısa zamanda dönüş yapman gerekiyor.
  --- spoiler ---

  muhtemelen dun siz degerli eksisozluk yazarlari ile yattığımiz bu güzel gündemden sonra bu basligi takip ederek personele boyle bir mesaj atiyorlar mahkemede delil olarak sunmak icin,hic bir mudurun hic bir personeli aramisligi yok!!

  personellerine kumpas ve ali cengiz oyunları oynayarak haksiz yere isten cikarmaya calisiyorlar ve ne vodafone ne ali iletişim tarafindan henuz bir adim atilmadi,caylak arkadasimiz mahkeme yoluna gideceği bilgisini verdi,bilgilerinize.

  sizlerden ricam başlığı yukarda tutup bir isci kardesimizin daha emeklerinin patron ve müdürleri tarafından yenmesine müsade etmeyelim.

  edit : kenan mente isimli şahısın karakter ve yöneticiliğini görmeniz icin magdur arkadasimiz @feryadim yasarken olenler için 13 nisan 2020 tarihinde devletimizin ısrarla evde kal dediği dönemde şirket grubu yıldızlar ekibine gruptan yaptığı çirkin mobbing'in screenshot'ini gonderdi.

  screenshot
356 entry daha