şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • üst edit: keşke ekşi sözlük de böyle bir cesaret gösterse diyorum ve uzuyorum.

  türkiye'deki bir siyasal parti ve o siyasal partinin başındaki kişilerle bağlantılı olduğu düşünülen 7bin küsür hesabın kapatılması ve kapatılma sebebini içeren açıklamadır.

  edit:

  diyor ki: şeffaflık raporumuza göre devletler ile doğrudan bağlantılı 32.242 hesap tespit ettik ve bunları askıya aldık. bunlar çin, rusya ve türkiye ile alakalı. biz türkiyeye bakalım.
  türkiye için diyor ki: yerel kitleleri hedefleyen koordineli ve sahte faliyetler (tweet, hashtag vs.) tespit ettik. hesapları inceleyip analiz ettiğimizde akp'ye ve tayyip erdoğan'a güçlü yakınlık gördük. toplam hesap sayısı 7340. bu hesapların isimlerini ve attığı tweetleri arşiv olarak aşağıdan indirebilirsiniz. oha amk, şeffaflığa bak.
  devam ediyorum.
  teknik olarak bu hesaplar akp'nin gençlik kolları ile doğrudan bağlantılı imiş. eğer yanlış anlamadıysam bu hesaplar, erdoğan ve akp'yi eleştiren hesaplar hakkında yoğun spam ve hackleme çabası içine girmişler. bu da topluluk kuralları ihlali niteliğindeymiş. ayrıca bu hesaplar gündemdeki bir çok hastag'e erdoğan ve akp ile ilgili spam tweetler de atmış.
  sonuç olarak bazı kimselerin (bkz: gg) trol hesapları tespit edilip kapatılmış.

  edit2:
  ek olarak: kapatılan hesaplarla bağlantısı olduğu tespit edilen ve kripto paralar ile alakalı bazı hesaplar da kapatılmış.

  edit3: indirme linkleri kaldırıldı. (isteyen gidip twitter'da bulabilir. beni suçunuza ortak etmeyin amkasdasd.)
  örnek bir görsel eklendi.
  görsel
  yukarıdaki görsel gibi bir çok hesap tespit edilmiş.

  edit 4: şöyle daha geniş çaplı bir rapor da var. incelemek isterseniz diye koyayım.

  sonedit: yastık altındaki vpnleri çıkarma zamanı geliyor sanırım.
592 entry daha