şükela:  tümü | bugün
  • oyumu alacak partidir. lan zaten ekonomik krizden anamız ağladı, ülke yol geçen hanına dönmüş giren çıkan belli değil. üstüne milyonlarca suriyelinin bizde işi ne? kur güvenli bölgeyi gönder hepsini oraya. parasını da tüm devletler verir, aksi takdirde açarsın kapıları salarsın suriyelileri. adamlar tavşan gibi ürüyor, 15-20 yıl sonra ülkenin başına ciddi bir bela olabilirler. yok din kardeşiymiş savaştan kaçmışmış sikerim savaşını. yahu bayramda ülkesine dönen adam nasıl savaştan kaçıyor? savaştan kaçan adam nasıl tavşan gibi çocuk yapabiliyor? arkadaş bahsettiğimiz 1-2 çocuk değil. bildiğin savaş başladıktan sonra bile adam 7-8 çocuk yapmış. 15-20 yıl sonra bunlar mafyalaştığı zaman ne olacak?

    mültecilere kesinlikle karşı değilim. ırkçı da değilim * . fakat işe yaramaz insanları ülkeye doldurmak her vatandaşın karşı çıkması gereken bir durum. bakın justin trudeau denen dalyarak suriyeli mültecileri hava alanında karşıladı. o uçakta gelen kafilenin hepsi donanımlı suriyelilerdi. adamlar boş beleş işid kırması tipleri ülkesine almaz tabi. bizim de yapmamız gereken buyken nerede bir orospu çocuğu varsa ülkemize girmiş. bu boş beleş tiplerin acilen suriyeye geri gönderilmesi gerekiyor. ve bunu seçim kampanyasına koyacak partiye de kesinlikle oy veririm.

    edit: arkadaş ırkçı değilim, mültecilere karşı değilim diyorum hala yarak kürek mesajlar atıyorsunuz. bu ülkeye bir şey katabilecek adamı zaten savaş olmasa bile kabul etmek lazım.bir şey katmayı geçtim, gelen mülteci zararsız olsun buraya uyum sağlasın yine yaşasın. fakat bu tiplerin bir çoğunu esadın kendisi bile istemez. eğitimsiz ve geri kafalı birçok suriyeli var. bu tipleri hiçbir ülke istemez. bizim de yapmamız gereken bu tipleri almamak. bu kadar basit.
186 entry daha