şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
 • dehşet bir bilgi kirliliği söz konusu. bu mutasyon şubat'tan beri biliniyor, yeni bir şey değil. virüsün spike proteinin 614. sırasında bulunan aspartik asidin glisine mutasyonu. zaten şubattan bu yana dünyaya yayılan coronovirüs vakalarının 3'te 2'si virüsün bu varyasonuna ait, uzak doğu ülkeleri hariç. türkiye'deki vakalar da bu mutasyona ait. çin'de görülmeye başlamasının nedeni de henüz "g" proteini ile ilgili orada bir antikor üretimi olmamasıyla açıklanabilir.

  kaldı ki yapılan aşı araştırmalarında üretilecek olan aşının hem d hem de g proteinli mutasyana etkinlik göstereceği bulundu.

  encouragingly, the duo found that immune factors from the serum of infected people work equally well against engineered viruses both with and without the d614g mutation. that’s a hopeful sign that vaccine candidates in development will work against variants with or without that mutation.

  kaynak: https://www.technologynetworks.com/…o-infect-336067

  sıçacağım yapacağınız işe. adam gibi okuyun, araştırın yahu. ne pislik bir yer burası.

  edit: proprio come avevo immaginato bir düzeltme gönderdi, ekliyorum: "d aspartik asidin tek harf kodudur, polipeptit zincirinin 614. hizasındaki aspartik asidin glisine dönüştüğü belirtiliyor makalede. tek bir proteinden bahsediyoruz, o da spike proteini yani hücrelere girmesini sağlayan protein."
64 entry daha