şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
  • kemalist çete tanımlamasını okuyunca, aklıma ilk gelen kuva-yi milliye ruhu oldu. ülkenin padişahı kuyruğunu kıstırıp kaçarken, kuva-yi milliye denilen çeteler bu ülke için savaşıyordu.

    fetö'yü ak parti yakından tanıyor, o konuda yorum yapamam. ikisi de dış güçlerin elinde oyuncak bana göre. kemalistlerde ise kuva-yi milliye'den gelen, bir avuç insanla bile olsa ülkesi için mücadele ruhunun şu anda da yaşadığına inanıyorum. fethullah ve akp işbirliğine rağmen yıkılmayan bir ruh o.

    bu aktrollerin dedeleri de o ara hangi işgalciye ne versek de ne alsak hesabı yapıyordur yine muhtemelen.

    edit: kuva-yi milliye mücadelesinin anlatıldığı en güzel kitaplardan biri olan, dönemin demirci kaymakamı ibrahim ethem akıncı'nın yazdığı demirci akıncılarını hatırladım bu aktroll sayesinde. üzülüyorum aktrollerin haline bu konuda. dedemin babası molla ibrahim'in bu ülke için verdiği mücadeleyi kitaptan okuyabiliyorum çok şükür. bir kaymakamın, saçı sakalı karışmış bir halde, at üstünde 3-5 kişiyle vatanı için mücadele etmesi kemalist ruhun özüdür. bırakın abd koruması altındaki fethullah'ı, şeytan'la işbirliği yapsanız bile o gerçeği değiştiremeyeceksiniz.
9 entry daha