şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
809 entry daha
 • sağlam patlamış krizdir, yerli turistin bile kurtaramayacağı bir sene oldu, üzüldüm mü tabi ki hayır, beter olsun ibneler.

  neymiş emekçilere üzülüyorlarmış, emekçi dediğin adama el kaldırıyorum yüzüme bakmadan yanımdaki almana, ingiliz’e koşuyor, yarım saat garsona el salladığımı bilirim.

  başka hangi hizmet sektöründeki emekçi siz bahşiş vermediniz diye size trip atar?

  animatörü iki dakika yanıma gelmez ama ingiliz’in almanın kucağında ters parende atıyor bu mu emekçi amk?

  adam nargileye 15 euro yazmış gidip soruyorsun yerli yabancı aynı fiyat diyor, e bu ibneler emekçi mi oldu şimdi, ulan bunlar dümdüz kan emici.

  akşam animasyon öncesi çocuklara program yaparlar yabancının çocuğu bile yerli turistin çocuğundan değerli bu gözler neler gördü neler.

  ben her sene 2 kere tatile giderim toplasan adam gibi adam diyeceğim 3-5 tane garson tanıdım muhtemelen onlarda başka sektörlerde rahatça iş bulabilir çünkü adamlar gerçek emekçi idi, geri kalanı bildiğin mezarcı, bu kan emici ibneler turizmden başka sektörde çalışmaz, çalışamaz.

  yerli turisti beğenmeyen tipler var birde sanki ibnenin kendisi lüksemburg dükü, ulan pezevenk sen otelden tuvalet kağıdı çalan rusu, sabahtan akşama kadar hayvan gibi içen ingiliz’i görmüyor musun, alman dediğin adam otelde eksik görüp acentesine dava açıp tatilini bedava getirmek için kırk takla atıyor.

  emekçi dediğiniz adamlar için 1 euro sizden daha değerli, patronlarını zaten hiç saymıyorum zorunluluktan oteline yerli turist kontenjanı açan lafta yerli ve milli gerçekte ülkesinin vatandaşına düşman yavşaklar(zorunluluk olmasa çoğu oteline yerli turist almaz) geçen sene yerli turist kontenjanı otellerde %5 e düşürüldü o zaman turizm bakanı nerdeydi?

  %5 kontenjan açmak açıkça benim otelime yerli turist gelmesin demektir, ben bu durumu turizm bakanlığı iletişim hattını arayarak şikayet ettim bana verdikleri cevap “bir şey yapamayız” olmuştu.

  2017 de gittiğim otel 2018 de 3 katı fiyatına çıkmıştı aynı tarih ve erken rezervasyon fiyatı aradım tüketici haklarını haksız fiyat artışı var diye enflasyonla mücadele muhabbetine şikayet ettim alınan cevap yine aynı “bir şey yapamayız”.

  şimdi ben de diyorum ki açlıktan birbirilerini mi yiyorlar, birbirlerini mi sikiyorlar umrumda değil, bir şey yapamayız.
599 entry daha