şükela:  tümü | bugün
46 entry daha
  • üç filmlik serinin son parçası olan bu filmin ardından diyebilirim ki seriye bir bütün olarak bakınca yokuşaşağı bir performans görüyorum. sanırım ilk filmde elde edilen başarının aksiyondan kaynaklanıldığı düşünülmüş olacak ki ikinci ve üçüncü filmde aksiyon giderek tırmandı ama ilk filmin başarısı mizahındaydı.

    bu son filmde ise özellikle elizabeth swann'ın "özgür korsanlar" nutku çok can sıkıcıydı. hollywood buna bir son verse çok iyi olacak. robin hood'da, braveheart'ta hatta gladiator'da bile bu nutuk olayı güzeldi ama bir yerden sonra bu iş kabak tadı verdi. gelinen son noktada, kırk yıllık korsanlara, o zenginlere has her daim makyajlı görüntüsüyle bir kız çocuğunun nutuk çekmesini 16 yaş öncesi çocuklar bile yemez gibime geliyor artık. bir de nutkun içeriği de çok rahatsız ediciydi: özgürlük için korsanlık. bu ne lan?

    ama filmde dört şey harikaydı. biri şebek jack (sparrow olmayan) ki johnny depp kadar iyi bir oyunculuk sergilemişti; diğeri kaptan jack sparrow'un babası (keith richards), üçüncüsü aynı gemide kaptanlık üzerinden vuku bulan sparrow-barbarosa çekişmesi ve dördüncüsüyse üçüncü filmin sonunun birinci filmin başı gibi olması: jack, pusulası ve kayığı.
58 entry daha