şükela:  tümü | bugün
58 entry daha
  • derece yapıp rahat bir bölümde hayatının sonuna kadar maddi zevklerin peşinde koşup sorumluluk almaktan kaçıp ne ayranım ekşisin ne popom kaşınsın mantığyla hareket eden arkadaşlar ne yazık ki her meslek dalında var..

    araç dışı trafik kazası geçiren bir öğretmen hanımın öğrencileriyle olmasını, 24 yaşında beyin kanaması geçirmiş ilkokul arkadaşımı, inşaatlardan düşen onlarca gariban beli kırık felç kalan insanı bugüne kadar beyin cerrahi asistanı olarak tedavi ettim. hiçbir zaman bir radyolog ya da dermatologu küçümsemedim, bu bir tercih meselesi ve insanların korkması oldukça doğal. ama denizin kenarında durarak ne güzel manzaraymış demek yerine içine girip yüzmek isteyen bir avuç insandan biri olarak asla pişman olmadım.

    not: 400.000 tl lik bir tazminat davam, 2 kez verdiğim beyaz kodum - ki birinde darp edildim-, onlarca belki yüzlerce sabim cimer şikayetim var. 3 yıllık beyin cerrahi asistanı olarak 1.5 aylık beyin kanaması geçiren bir bebeği ailesinden yarı ölü alıp sağlam teslim etmenin verdiği hazzı çok az şeyin vereceğini düşünüyorum..

    son olarak sevgili yazarlar, okurlar merak etmeyin idealist kvc ciler, ortopedistler, genel cerrahlar, nöroşirurjiyenler az değil.. biz bize yetiyoruz ve her şeye rağmen tus gibi aptal bir sınavdan kaç puan aldığımızdan bağımsız olarak zevkle bu zor branşlarda çalışıyoruz.
116 entry daha