şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: başlığa bakarak, bu ekonomik krizde, kasvetli ve sıkışık bir salona 30 bin tl vermediğim ve daha samimi ve bence daha güzel bir organizasyonu bütçemi sarsmadan, tam anlamıyla düğün gibi yapmadan organize etmek istediğim için çok ahlaksız, sığır, ayı ve kurnaz olduğumu öğrendim çok teşekkür ederim. entryde bu farkın kişi sayısıyla olabileceğini 4-5 bin'i anladığımı söylememe rağmen, ısrarla bununla yüklenenleri de görüyorum. sağolsun özelden 100lerce yazar destek mesajı attı ve iyi dileklerini iletip, fikirler önerdi. hepsine de yaşadığımız bu şartlar altında kaplerinin güzelliğini koruyabildikleri için teşekkür ederim. saygı çerçevesindeki eleştirilere teşekkür de ettim özelden. ama saygısızlık, küfür ve hakaret hak edecek bir şey yazmadım buraya. kimse de hak etmiyor.

  sadece türkiye'de yaşanabilecek über olaydır.

  düğün salonu olayına sıcak bakmayan, o gergin havayı sevmeyen, düğün adı altında tonlarca para dökmek istemeyen, bütçesi de kısıtlı bir çiftiz. niyetimiz küçük bir grupla birlikte kutlama yapmak ve alternatiflere bakıyoruz.

  bir arkadaşın önerisi üzerine bir günlük villa kiralayabilir, kendimiz dilediğimiz şekilde günü organize edebilir ve kasıntı olmayan bir ortamda mutluluğumuzu sevdiklerimizle paylaşabiliriz diye düşündük. bu hem bütünlüğü hem de maddi koşulları açısından bizim için en güzel opsiyondu. fakat gel gelelim internetteki malum sitelerden günlük kiralık villa ilanlarını aradığımda aslında türkiye'de yaşadığımı bir kez daha yüzüme çarptılar. niyetimiz sonbahara doğru haftaiçi bir gün kiralamak ve organizasyonu biz yapacağız. uygun bir yemek firmasıyla, ses sistemi firmasıyla anlaşarak her şeyi biz organize edeceğiz. kişi sayısı da max 50-60 kişi olacak zaten. hatta o geceyi çift olarak bile o evde geçirme düşüncemiz yok. yani gece boşaltacağız. hatta organizasyonun sebep olabileceği dağınıklık için 2 temizlik görevlisi ayarlayabilir, evi de toparlatabiliriz, muhite rahatsızlık vermemek adına dozunda olan müzik, 11 civarı tamamen kapatılabilir.

  ilanın fiyatı 2.250 tl , arayıp görüştüğümde aldığım cevap bu organizasyon için fiyatımız 10.000 tl, wtf? kardeşim sanane, çok basit sanane olm ne yaptığımızdan? demiyoruz ki 50 kişi bu evde kalacak? istersem at sokarım salona? bu fiyat farkının nedeni nedir? tam bir türkiye şark kurnazlığı örneği. şunun hangi ülkede bir örneği vardır allah aşkına. tamam organizasyon dedim, 3 yap 4 yap bu da normal değil de hadi normal diyelim, 10 nedir? hele sonbaharda ve haftaiçi bir gün?

  böyle giderse kutlama da yapmayacağız. yazarlardan bir akıl fikir rica ediyorum.

  okuma özürlü arkadaşlar için edit: düğün salonu ve organizasyonlarının fiyatlarından ziyade gerginliğini benim gibi sevmeyenler, amacı gösteriş peşinde olmayanlar anlar. sanırım villaları sizin mahallelerin arasında sandığınız için ses olayına takılmışsınız. ayrıca ses olayını aşırı seven biri değilim ve bu çevrede rahatsız olacak çok ev olmasa bile kontrollü olacak. ek olarak sadece 2500 tl verir istediğimi yaparımdan ziyade, bir miktar fark istenebilir ama 5 katı normal mi geliyor size? kısmındayım. bunun neresinde bir kurnazlık yaptım göremiyorum, haksızlığı dile getirmek de mi kurnazlık oldu? yoksa düğün zımbırtısına 100 milyar dökenlerin kuyruk acısı mı bu tepki? küçümsediğiniz 2500 tl'nin de bu ülkedeki insanların yüzde 60-70 inin bir aylık maaşı olduğunun farkına varın. ne çok kraldan çok kralcı varmış.

  edit2: çok yazık, bu sözlükte bile kendini düzgünce ifade edemeyen insanlar ne kadar fazla, gerçekten yazık. "dikkat et at sokmasın" , "at sokacak saçın başın dağılmasın" bu mu gerçekten ifade ediş biçiminiz. sakin, düzgün insanlar olarak bir yerde bir kutlama organize etmek için 5 katı fiyat mı ödemek doğrusu? bilmeyenler için anlatayım, 1 gün dahi kiralasan bir sözleşme imzalanır, sana malların sağlam verildiği belgelenir, sen eve en küçük zarar verdiğinde bunu misliyle ödersin. bu noktada eve zarar verip gitmek diye bir durum söz konusu değil. ayrıca biz de dahil hiçbir konuk, evde kalmayacak diyoruz. 50 kişi mi konaklayacağız dedik? siz gerçekten iflah olmazsınız. tek derdiniz bağcıyı dövmek.
154 entry daha