şükela:  tümü | bugün
229 entry daha
 • harbiden boka sarmış durumda. bunlar yüzünden amerikan twitterına girilmiyor. (o da nasıl bişeyse. twitter zaten amerikan. anladınız siz işte)

  son 3-4 gündür başta dota 2 olmak üzere espor camiası sexual harassment, misogny gibi mevzularla çalkalanıyor. olay bi anda bir iddiayla başlayıp alevlenince her şey patır patır dökülmeye başladı sonrasında. tabii camiada ünlü biçok kişinin başı yandı suçlamalardan ötürü. şirketler, yayıncılar, takımlar falan suçlanan isimlerle direkt ilişiği kesti iddialar nete düşer düşmez.

  ancak şöyle bişey var bunlar sadece iddia. herhangi bir kanıt, bir soruşturma, bir araştırma yok. hal böyle olunca da anında sahte suçlamalar da düştü tabii ortaya. 2-3 gün geçip linç biraz azaldıktan sonra da gerçekler çıkmaya başladı bu sahte iddialarla ilgili.

  fuck buddy olup aradan 4 yıl geçtikten sonra organizasyondaki gücünü kullanıp benimle birlikte oldu diyen var. 2 yıl sevgili olup ayrıldıktan sonra bana tecavüz etti diyen var. turnuva partilerine, yayıncı ortamlarına girmek için önce mesaj atıp işi sextinge kadar getirip sonra bana internetten yavşadı diyen var. hollandadaki öğrenci evime gelip beni yemeğe davet etti diyerek bile tecavüzcü diye yaftalayan var. yani 10 kişi direkt suçlandıysa kafadan 4 kişinin hiçbir suçunun olmadığı her şeyin karşılıklı olduğu çıktı ortaya whatsapp yazışmalarıyla falan. hatta suçlanan adamlardan biri açık açık yazmış bu konuşmalar seni rahatsız etmiyor değil mi çok ileri gittiysem söyle lütfen diye kız hayır keyfim yerinde sıkıntı yok gibisinden cevaplar vermiş.

  neyse beni sinir eden nokta bu da değil. işin sjw'ye bağlanıp beni sinir ettiği noktası şu ki şu fake accuserların utanması da yok. çünkü arkalarında sjw tayfası var.

  mesela bi tanesi (şu 2 sene sevgili olan) çocuğu twitterda direkt tecavüzcü diye yaftalıyor. sonra çocuk whatsapp konuşmalarını atıyor. kızın çocuğa yazdığı şey şu:

  "tecavüz olmadığını ikimiz de biliyoruz. kendimi kötü de hissetmedim. sadece beni kırdın"

  kırıldığı nokta da neymiş kendisi alkol ve uyuşturucu etkisi altındayken çocuk bunla ilgilenmemiş onun yerine sevişmişler? bu arada beraber içiyorlar yani kız sarhoş çocuk ayık da değil. ki sonrasında konuşuluyor yine bi sorun yok. sonra ortalık birbirine girince kız çıkıp henryg bana tecavüz etti diyor. ki yalan olduğu ortaya çıkıyor.

  sonunda geldik işin sjw noktasına. çocuğun hayatı ve itibarı kaydıktan sonra kızın yalan söylediği de ortaya çıkmasına rağmen hala millet kız kendini tecavüz edilmiş hissediyorsa tecavüzdür diyor. kız hala destek görüyor bunlardan. bi de utanmadan bi gaslighting görseli atıyor görseldeki tanımlardan biri şu bak gaslightingle ilgili:

  "bir süre ilgi gösterip sonra ilgilenmeyi bırakmak"

  ulan bilmesek. ulan var ya. insanda biraz utanma arlanma olur. ama yok.

  dünyanın ilk espor hukuki danışmanlık firmasını kuran avukat çıkıyor diyor ki "suç ispatlanana kadar herkes suçsuzdur ilkesi mahkemede olur. biz mahkemede değiliz twitterdayız. böyle bir şey olmasaydı bu kızlar çıkıp da bunu demezdi. bu kızlara inanmamız lazım" diyor. millet buna karşı çıkınca da "tecavüz olaylarında rapor oranları çok düşük kurbanlar şikayetçi olmuyor toplum baskısından ötürü bunu değiştirmek için söylenenlere inanmalıyız 3-5 kişinin başının yanmasını da göze almalıyız" diyor.

  bak. lafa bak. avukat bu adam. 2018 forbes 30 under 30 listesine falan girmiş, twitterda 22k takipçisi olan avukat çıkmış diyor ki "üç beş masumun başı yansa nolmuş göze alınmalı" diyor.

  yani ben anlam veremiyorum. bitti bende kelimeler. allahtan bu tipler türkiye'ye daha yayılmadı o kadar. varlar da öyle çok değiller. yok yani bu tiplere bakıyorsun bi de hepsi "blm" falan paylaşmış, yok toplumsal eşitlik falan böyle ilgili alakalı görünüyor. sonra dönüp diyor ki "kız yalan söylemişse çocuk işinden olmuşsa hayatı kaymışsa nolmuş bunları göze almamız lazım" diyor. biri aradan çıkıp hiç yoktan buna sen bana tecavüz ettin dese ne olur acaba.

  bu sjw işi çok saçma bi yere gidiyor. muhtemelen genz ile türkiye'ye de epey bi yayılacak gibi. yalnız burda adamı döverler işte. öyle bi sıkıntı var. bu avukat türkiyede böyle konuşsa "salak salak konuşma lan senin yapacağın mesleği sikeyim" diyip adliyede, baroda, yolda falan gördüğü ilk yerde dövecek avukat tanıdıklarım var mesela.

  he bu arada suçlamalar içinde gerçekten çok ciddi kanıtlı falan iddialar da var. onlara zaten bir şey demiyorum. kadın halinle ne işin var oyun sunuculuğunda diye başlayıp işi ölüm tehditlerine kadar götüren var mesela. mahkemeden uzaklaştırma yemiş falan. onlar ayrı. onlar bu başlığın konusu değil. benim derdim bu sjw dalgasını arkasına alıp istediği gibi at koşturan tipler. ben ortaya yalanı atayım nasıl olsa yirmili yaşlarında beyaz bir kadınım alırım arkama meriçlerimi hoşuma gitmeyeni boklarım. e attın noldu. şimdi millet diğer gerçek iddialara karşı da temkinli yaklaşmaya başladı ortalık iyice boka battı. olan asıl kurbanlara oldu.

  neyse çok dolmuştum buraya yazdım rahatladım. gidim biraz dota 2'de ruslara söveyim.

  edit: bikaç mesaj geldi kişileri soran onları da atayım buraya

  2 yıl çıktığı kız tarafından tecavüzle suçlanan henryg'nin (cs:go oyuncusu) savunması: https://twitter.com/…law/status/1276630778227507200

  sexting olaylarından sonra bana yavşadı diye suçlanan saffie ( singsing diye ünlü bi dota oyuncusunun tayfasından alican diye bi arkadaş) twitter hesabını kitlediğinden twitlonger linkini atamıyorum ama reddit postu hala duruyor yorumlara bakarsınız:
  https://twitter.com/…ota/status/1276192426114383882

  bana tecavüz etmeye çalıştı, hayır dedim durmadı diye suçlanan tobi'nin (dota tarihinin hatta tüm espor geçmişinin en iyi casterlarından biri) savunması (küçük bir not olarak tobi cinsiyetçilik ve ırkçılık gibi bazı konularda ağır sıçmış ama tecavüz gibi bir suç yok ortada):
  https://twitter.com/…ota/status/1276192426114383882

  organizasyondaki gücünü kullanarak benimle yatmaya çalıştı, evime gelip beni yemeğe davet etti diye tecavüzle suçlanan zyori'nin (moonduck yönetiminden) açıklaması:
  https://twitter.com/…itv/status/1276240467068252161

  "innocense until proven guilty" mahkemede olur biz mahkeme değiliz diyen dalyarak avukat:
  https://twitter.com/…law/status/1276630772611297280

  he bi de debeye girip de küfür yemediğim (yani henüz yemediğim) ilk entry oldu bu. çok garip. en çok burdan küfür yerim diyordum
67 entry daha