şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
6868 entry daha
  • cem yılmaz'ın tepkisinin neye olduğunu hala anlamayan büyük bir güruh var. olay cem yılmaz'ın filminin reklamı için tweet atması değil, tweet olayı daha önce yaşanmış bir meselenin sonucu. zaten"tweet atma mı dediler!" diyor. yani cem yılmaz, netflix'te büyük deri koltukta oturan biriyle problem yaşamış olmalı ki bunu soruyor.

    cem yılmaz'ın tepkisi her yapımına saksı gibi afroamerikan, lgbt, arap ve eser miktarda 'öteki' yerleştirdiği için -bazılarınca- ezilmişlerin yılmaz savunucusu olduğu düşünülen netflix'in kamera arkasındaki tutumuna. set çalışanlarına ve türkiye'deki yapımcılara karşı yapılan haksızlıklara tepki gösteriyor. bunu daha önceki konuşmalarında dinleyebilirsiniz.

    cem yılmaz görüntü yönetmenleri söyleşisi

    hikayenin özeti şöyle;
    cem yılmaz, erşan kuneri'nin 10 bölümlük dizisini yapmak için netflix ile görüşmelere başlıyor. ancak netflix türkiye'nin türkiye'deki yapımcılardan set çalışanlarına hiç kimsenin emeğinin karşılığını alamadığı bir sistem olduğunu görüyor. düşük ücretleri ise "sen şimdi bizle çalış senin zambiya'da bile hayranların olacak, seni dünyaya açacağız!" diye savunuyorlar. cem yılmaz bu muameleye karşı biz 3. dünya ülkesi değiliz diyor. zaten cem yılmaz'ın filmlerinde çalışıp şu an hak ettiğinin çok altına netflix yapımlarında çalışan insanlar var.
45 entry daha