şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2027 entry daha
  • 6-7 aydır zaten ayrıydık. resmi olarak boşanma günü geldi. bir yerde buluşup beraber gittik mahkeme salonuna. salon dedim ama küçük bir oda. ilk defa boşanıyoruz tabi ne yapacağımızı bilmiyoruz. odaya girdik orada bir bölme var yan yana bekliyoruz. hakim hanım biriniz diğer bölmeye geçsin. bu kadar yan yana durmak istiyorsanız neden ayrılıyorsunuz diye şakalı laf soktu. elbette çok önceden verilen ve sebepleri olan bir karardı. hakim hanımın şakası ile dönecek bir şey değildi. işte boşanma sözleşmesini okudu. kabul ediyor musunuz dedi. evet dedik. o da maddeleri beğendi, onayladı ve boşandık.

    sonra dışarı çıktık. bir aralık günüydü 8 sene önce. yağmur yağıyordu. biraz yürüdük hiç konuşmadık. sonra o minibüse binecekti. normal arkadaş gibi öpüştük ve ayrıldık.

    sonra ben bir anda kahve içme ihtiyacı duydum. yağmurda ıslana ıslana ama koşturmadan 5-10 dk yürüyüp bir kahveci buldum. sabah erkendi kahveci daha yeni açılıyordu. oturdum bir masaya filtre kahve istedim. sigara yaktım. kahvem geldi ve başladım ağlamaya. hiç öyle ağlayan, hele sokakta bir mekanda ağlayacak bir insan da değilim ama tutamıyorum kendimi.

    sonra servis yapan hanımefendi geldi iyi misiniz bir şeye ihtiyacınız var mı diye sordu. yok dedim bir peçete verirseniz sevinirim dedim ama diyemedim ki güzel giden şeyleri hep bozarım. güzel giden şeyler hep bana batar.

    neyse aslında söylemek ve vurgulamak istediğim konu kahveydi. kahvenin hayatımdaki önemini vurgulamak istedim ama sanırım vurgulayamadım.
63 entry daha