şükela:  tümü | bugün
1243 entry daha
  • demre -finike arası ortalama hız 30 olarak gidersiniz çok virajlı bir yoldur ama falezleri ve turkuaz deniz manzarasını görerek içiniz açılır arkadan "ayna -yeniden de sevebiliriz akdeniz" şarkısını açıp bir de sigara yakılır keyfinize diyecek yoktur. bu yol böyle çekilir yani ama .
    ama bir yol vardır ki hayata küstürür. bu yolu sık gidip gelen arkadaşlar varsa abarttığımı düşüneceklerdir ama benim için kabustur bu yol.
    domaniç-inegöl arası.... bu yol domaniçten kocadağ geçidi denen yere kadar güzeldir hafif hafif çıkıl 1500 metreye . sonra hafif hafif inmeye başlanılır.ama bir yerden sonra "s" şeklinde virajlar başlar ve bitmek bilmez daha da kötüsü bu kısmın eğimi çok fazladır ve motor freniyle bir yere kadar inebilirsiniz normal fren kullanmak gerekir.ve bir yerden sonra o korkutucu balata kokusu gelmeye başlar. ve 1200 metre rakım indikten sonra inegöl ovasında bulursunuz kendinizi. bunun tersi istikamette ise hava sıcaksa ve 2000 küsür model bir aracınız var ise hararet problemi ile karşılaşabilirsiniz.
    bu yüzden tavşanlıdan bursaya gidecek arkadaşlara harmancık-orhaneli güzergahını öneriyorum
278 entry daha