şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • trt ye verdiğim vergiyi ikinci kez sorgulamadan helal olsun dediğim uygulamadır (birincisi de trt arşiv de hoş şu an yayında olan trt 2, belgesel müzik kanalları da iyi yapımlar yer almakta orası ayrı mesele).
    eskiden trtturku.net adında trt ile hiçbir bağı olmayan, sağda solda çıkan reklamlar ve arşivi uygun bir fiyata satan bir kişinin, trt türküyü kaydedip, türküleri kesip, adlandırıp yaptığı bir websitesi vardı. ciddi manada arşivi çok kaliteliydi. hani hiç duymadığım türküler, hiç duymadığım sesler mevcuttu (hoş bu sesleri trt türküde de duyabilirsiniz ama denk gelirse). sahibinin reklam gelirinin çok gelmemesi ve de sitenin yıllık masrafını karşılamadığı için (belki sitede trt isminin geçmesi de sebep olabilir) siteyi kapatmışlardı.
    daha sonra youtube premium a para vermemek için (hatta daha piyasada yokken) newpipe uygulaması ile şarkı dinlemeye başladım (hala da kullanırım). gayet de stabil bir program ama bunun da dezavantajı yeri geldiğinde yapmış olduğun playlistteki şarkıların çoğu çalınmıyor neden acaba diye araştırdığımda şarkı telif yediği için dinleyememekteydim.
    bu sebeple trt'nin bu uygulaması ilaç gibi geldi. şu ana kadar (yarım saattir) tek gözüme çarpan dezavantaj kütüphaneye şarkı değil, o albümde bulunan tüm şarkıların eklenmesi. o da düzeltilecektir illa yakında (ne de olsa beta sürüm).
    tebrikler trt gözüme girmeye devam ediyorsun
181 entry daha