aynı isimde "dark" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
3726 entry daha
 • --- spoiler ---

  3. sezon her ne kadar ilk 2 sezonun revisited haliyse de güzel sonlandırmayı başarmış senaristler. insanları manyak manyak teorilere iten bir dizi, manga'nın cevapsız sorular şarkısı gibi bitmedi allah'tan. yoksa fazlasıyla küfür yerdi. burası ekşi sözlük amk. inanılmaz bir şekilde sözlüğün yüzde 90 ı diziyi üç sezonuyla bir bütün olarak baktığında başarılı buldu ve bu dizi bir netflix originals dizisi lan ? hala "ben bu diziyi izlemeli miyim ?" diye soran olursa yani. sözlüğün genelinin beğeni konusunda hemfikir olduğu çok az şey vardır ve bu dizi de onlardan biri. muazzam bi başarı, cidden tebrik ederim.

  nerde kalmıştık ha, 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi sona erdi 3. sezon. evet belki zaman geçişleri oldukça fazlaydı ve bir de işin içine alternatif ikinci bir evren girdi ama üzerine kafa patlatılan sorular basitçe cevap buldu. gönül isterdi devam etsin ama 3. sezon gördük ki dizi olması gerektiği noktada bitirilmiş. zira malzemenin sonuna gelindi.

  dizinin içeriği hakkında hiç bir şey yazmayacağım oturun izleyin vaktinizi boşa harcamayacağınız bir yapım. sonu için şu mesajı gayet açık aslında:

  der anfang ist die ende und der ende ist der anfang.

  başlangıç sondur, son ise başlangıç.

  10/10

  --- spoiler ---
232 entry daha