şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • süt anne bulunana kadar yapılabilecekleri yazayım ben de:

  öncelikle hayvanları hepsini beslediğinizden emin olarak her iki saatte bir beslemeniz gerekiyor.

  bunun için petshoplarda satılan bebek kedi biberonlarından ve onlara özel süt tozu mamalardan almanız gerekiyor. asla ve asla pastörize süt veya inek sütü vermeyin, kedilerin sindirimine uygun olmayan bu sütler onların ölümüne sebep olur.
  hayvanı beslediğinizde zaten karnının şişip armut gibi olduğunu görebilirsiniz.

  hayvanları kardeşleriyle aynı kutuya koyun, kutunun altına mutlaka sıcak su torbası veya elektrikli battaniye tarzı ısıtıcı özellikli bir şey koymalısınız. evet temmuz ayında bile, çünkü bebek kediler annesinin vücut ısısına sokulmaya muhtaçtır.

  yeni doğmuş kediler tuvaletlerini tek başına yapamazlar. anneleri anüs bölgesini diliyle uyararak onlara yardımcı olur. anneleri olmadığı için bu görev de size düşüyor. kulak çöpüyle hafif dokundurarak masaj yapın, 30 saniye sonra çöp ıslanacaktır. * aksi halde yavrular boşaltım yapamadığı için çatlayarak ölebilir.

  yavrularınız üst üste olduğu için birbirini pisleyebiliyorlar, bu durum onları üşütür, anne kedi yavrularını böyle durumlarda yalayarak temizler, sizin de ıslattığınız bir peçete ile silip sonra kurulamanız gerekmekte.

  son olarak kedilerin annesini kaybettiğini düşünüyorsanız arada bir bulduğunuz yere götürüp bekleyin. annesi seslerini duyup gelebilir.
4 entry daha