şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
121 entry daha
  • sadece avukatın sorunu değildir. hatta avukatın sorunu daha çok meslek işlerliğine ilişkindir: cmk, staj, adli yardım vs.

    burada asıl muhatap halkın kendisidir. justice for dummies gibi bir giriş yapmak gerekirse bir ceza yargılaması düşün. sen kimsin? sanık. salonda kimler var? hakim, savcı, avukatın ve sen. bu üçgenin bir köşesinde sen kiminle duruyorsun? savcıyla mı? hakimle mi? hayır, avukatınla. o yüzden, avukat savunma; savunma ise insan onurunun güçlüler karşısındaki koruyucusudur.

    işte şimdi bi avukatın var. o avukatın da dişini düzgün fırçalayanların oluşturduğu muhalif baroya üye. karşı tarafın avukatı ise nargile marpucu ya da tam bir sümeyye, bakmaya gerek yok taaaak diye bağırıyor nereden olduğu.

    bu ülkede bir hakim adayı tayt giydiği için atanmadı ve gördüğü baskıya dayanamayıp kendini öldürdü. ismi, didem yaylalı’ydı. bu ülkede tek bir savcı fesini siktiğimin delisi aleyhine işlem başlatamadı, fatih denen fetöcüyü ensesinden yakalayamadı. savcın da bunlar. sense bir mahkemede; çırılçıplak, atanmışların fişlenmişler hakkında verecekleri merhamet kırıntılarını bekleyeceksin, aç bir köpek gibi. o da atanmışlar eğer lütfederse.

    meydanların avukatlarca 1 dolduruluyorsa halk tarafından 10 doldurulması gerekiyor. şimdiye kadar avukatınız sizin yanınıza geldi, şimdi siz onların yanına gidiniz. zira bu ülkede şule çet olmanıza, ceren damar olmanıza, kazdağları’nda tek bir ağaç olmanıza bir adım kaldı.
171 entry daha