şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
9169 entry daha
 • sadece siyasal açıdan bakmadığım, benim için anlamlı olan bir parti.görsel

  her şeyden önce bu ülkeyi gerçekten seviyorum. toprakları izmir'den şanlıurfa'ya kadar kıymetli. her bir şehrimizin ayrı kültürel zenginliği var. doğuya gittiğin zaman o leziz yiyeceklerin yanında insanların samimiyeti var. lan kelimesi ağzından düşmez mesela. bize özgürdür bunlar ve beni ben yapan şeyler bunlar. ülkenin batısına gidiyorsun cennet, her bir kıyı sahili bir nimet. turizm sayesinde yabancıların kültürü sayesinde daha eğitimli ve geniş bakış açılı insanlar yaşıyor. akdeniz'e bakıyorsun yine aynı ve üstelik tarımda gelişmiş karadeniz'e çıkıyorsun çay, fındık, balık...

  her millete şans olmayan köklü bir tarihi ve özgeçmişi var hem milletimizin hem topraklarımızın. öyle tarih sahnesinden pat diye silinmeyecek kadar değerli bir milletiz. hun devleti'nden tut osmanlı'ya kadar.

  işte bu partinin kuruluş felsefesi, amacı ve yapmış oldukları da türk milleti için bir o kadar kıymetli ve geçmiş tarihîmizi onurlandırıcı şeyler.

  işgal yıllarında durumu kabul etmeyen halkın somut sesidir mustafa kemal. beş parasız, babasız yalnızca okuduğu kitaplarla ve kurduğu dostluklar ile başardı tüm yaptıklarını. dedi ki; bağımsızlık benim karakterimdir ve türk milletinin tarihine yakışır bir mücadele verdi. iki seçenek vardı: ya istiklal ya ölüm!

  işte bu yapılanlardan dolayı hem bu partinin kurucu kadrosu hem de lideri ülkemiz ile koparılamayacak kadar sımsıkı, et ve tırnak gibi bağlıdır.

  işin siyaset kısmına girersek çıkamayız. ancak düşüncemi söylemeden bitirmek istemiyorum entry'yi. ben chp tarihini de bir o kadar ayrı değerli buluyorum ülkemiz için. ülkemizin aydınlıkçı yüzü hep bu parti olmuştur. 50-60 yıllarında söyledikleri 50 yıl sonra geçerliliğini korumuştur çoğu zaman. türkiye'den hep 50 sene ileride gitmiştir ve partinin kadrosu her zaman o yılların en donanımlı insanlarından oluşmuştur. türkiye'de 40'lı yıllardan sonra chp'nin olmadığını hayal etmişimdir çoğu zaman... ırak'tan farkımız olmazdı kesinlikle.

  chp'nin yıllardır sarsılmaz bir şekilde halkın desteğini öyle ya da böyle alması milliyetçi kemalist düşünce ile solu birleştirmesinden kaynaklanıyor.

  chp olmasaydı yerinde muhtemelen yine sol bir parti olurdu ama aynı etkiyi yaratamaz ülke bugün olduğundan çok daha az eğitimli ve daha çok bağnaz olurdu diye düşünüyorum. (bkz: ırak)

  bu parti ile yazılacaklar 1 entry'ye asla sığmaz. fakat iktidar olsun/olmasın halkçılık ve laiklik açısından ülkenin her zaman en güvenilir kıyısı olmuştur. o yüzden kıymeti benim için tarif edilemez derecede büyüktür. güzel günler ve ülkenin daima umudu bu partidir benim için. var olsun...
247 entry daha