şükela:  tümü | bugün
96 entry daha
  • benim bu erkek. sorumluluktan uzak olmayla filan alakası yok bunun. sorumluluklarımın gayet bilincinde bir insanım. bir sorumluluk aldıysam yerine de getiririm. bu tip erkekler genelde her türlü işini kendi halledebilen insanlardır. bu zamana kadar ne eşim, ne de annemden herhangi bir beklentim olmadı. kimse kimsenin hizmetçisi değil bana göre. her türlü işimi kendim halledebiliyorum. çok iddialıyım ki evim bir çok kadının evinden temiz ve düzenlidir. çamaşırlarımı da yıkarım, ütüsünü de yaparım, temizliğimi de yaparım, yemeğimi de yaparım. benim gibi adamın bir kadından ne beklentisi olur? böyle olunca bir tek duygusal ve cinsel eksikliğini kendi kendine gideremiyorsun - ki çalışıp kendi parasını kazanan, her işini kendisi görebilen kadınlar da aynı şekilde-. şimdi bu noktada insanın beklediği tek şey duygusal ve cinsel eksikliği dolduracak, huzur verecek, özel alanlarına tecavüz etmeyecek bir kadın. siz sevgilinize özel alan bırakmazsanız, dünya sizin etrafınızda dönsün ya da erkek sürekli sizinle ilgilensin ve sizin için bir şeyler yapsın isterseniz, huzur vermezseniz, en ufak problemleri büyütür huzursuzluk yaratırsanız, karşınızdaki kişiyi olduğu gibi sevmeyip sürekli yontmaya çalışırsanız, cinselliği bir silah gibi kullanırsanız, cinselliği bir ödül-ceza mekanizması haline getirirseniz o erkek evlenmek de istemez, birlikte yaşamak da.

    cinsellik konusuna ayrıca değinmek istiyorum. yukarıda yazdım. cinselliği istediğiniz şeyi erkeğe yaptırmak için bir silah ya da ödül-ceza mekanizması gibi kullanıyorsunuz. nedir bu? köpeğin önüne ödül maması mı, kemik mi atıyorsunuz?cinsellik sadece erkekler için değil, sizin içinde bir ihtiyaç. karşılıklı bir şey bu. bir duygu alışverişi. tek taraflı olduğunda, cinsellik benim için bir ödül olduğunda hiçbir anlamı yok. içinden gelerek yapmıyorsa yapmasın zaten. öyle bir cinselliğe ihtiyacım da yok. benim boşanma nedenlerimden bir tanesi de budur. istediklerini yapmam koşuluyla cinsel ilişkiye ulaşacaksam başlarım öyle cinsel ilişkiye. istemiyorum.

    geçenlerde bir kadın arkadaşım kocasıyla boşanma aşamasına gelmiş ve kocasının ilgisizliğinden şikayet ediyor. "ilgi göstermiyor, benim için şunu yapmıyor, bunu yapmıyor" diye anlattı. ben de "sen ne yaptın? bir akşam eve geldiğinde ona bir sürpriz yaptın mı? onu heyecanlandırmak için bir şey yaptın mı? nasıl bir ilgi gösterdin de onun ilgisizliğinden şikayet ediyorsun?" dedim. o da bana "o bana ne yaptı ki ben ona bir şey yapayım" dedi. yani bu ilgisizlik olayları filan bunlar hep karşılıklı arkadaşlar. kimse tek suçlu değil. karşılıklı çaba gerekiyor.

    şimdi durum bu. başlığı açan yazar "(bkz: kadınlar evime gelsin versin gitsin erkeği)" yazmış ya. evet. köpeğin önüne kemik, ödül maması atar gibi benimle cinsellik yaşayacaksa hiç yaşamayayım daha iyi. ona ayıracağım zamanı, çabayı kendime, hobilerime ya da değecek insanlara ayırırım daha iyi. daha çok tatminkar olur en azından.

    bir takım farklılıklarla benzer şeyler kadınlar için de geçerli.
35 entry daha