şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • neden? bu nesneyi kullanıyoruz da, neden işte?

  kanımca, kıçımızı örtmek için kullandığımız kumaş parçalarına verdiğimiz isim giysi. diğer bütün taraflarımızı açık bıraksak da kıçımızı mutlaka kapatıyoruz. demek ki en bir öz amaç bu bölgeyi örtmek.

  kadınların bu bölgesi ise en önemlisi; kafesten çarşafa, kilitli kemere kadar her bir haltı burayı kapatmak için kullanmışız tarih boyunca. her ne kadar saçın telinden erekte olabilenler çıksa da, bu bölgemiz açıkta iken dolaşmamız durumu çok kritik. mesela bazı geceler pantolonumu giymeyi unuttuğumu görürüm kabuslarımda. tecavüze uğrama tehlikemiz bile var. teknik olarak buna karşı çıkmak mümkün değil; kapatacağız, elimiz mahkum.

  ancak benim takıldığım başka bir nokta var. bu giysilerden, yine pantolon örneğinden devam edersek, diyelim ki elimizde beş tane var:
  - 2 x jean (siyah da olabilir)
  - spor bir kumaş pantolon,
  - siyah bir iş görüşmesi pantolonu
  - kadife bir pantolon

  yine diyelim ki bugün bugünkü gibi bir sıcak, nemli, iğrenç bir yaz günü olsun. sevgiliyle beyazıt'ta sürtecek, gece de taksim'de içeceksiniz. kadife pantolon giyilmez, eh sıcak tabi. iş görüşmesi pantolonu hiç olmaz. spor kumaş pantolon da ütüsüz, siz bir makaleye dalıp ütüleyecek vakit bırakmamışsınız. kot pantolondan birini arkadaşa şaklabanlık yapacağım diye uçan tekme atarken bacak açtırmışsınız. eh elinizde tek seçenek kalıyor: kötü görünümlü denim.

  bu mereti giydiğinizde, sokakta ilerlerken kendinizi çok aşağılık hissedersiniz. başınızı önünüze eğe eğe, pantolonu çekiştire çekiştire sevgiliyle buluşursunuz. kızcağız, pantolona bakar, elinizden biraz mesafeli bir şekilde tutar, ama eline ilk fırsat geçtiğinde, "cicim balım bu pantolonu çok mu aradın?" gibi bir soru sorar ve zaten rezil başlamış gününüz büsbütün felaket bir hal alır.

  daha da beteri, biz manyak mıyız neyiz, bu giysi denen haltı bir kimlik meselesi sanmışız, bu pantolonla gittiğimiz arkadaş toplantısında "eleman da çok bozuldu", "karizmayı filan iplemiyo artık", "depresyonda kesin" gibi fısıltılar duyar, iyice geriliriz.

  niye bu kadar hasta bu insan denen tür yahu?
15 entry daha