şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
 • ankesör sistemiyle ilgisi yok. zaten evlerde çalan eski tip telefonlarla da matrix'ten çıkılıyor.

  bakıyoruz. bu telefon ankesörlü mü? değil. ankesör sistemi zaten jeton saymaya yarar. telefon bağlantısıyla doğrudan ilgisi yok. sen jetonu atarsın ankesör sistemi attığın jetonun tipine göre zamanlayıcı olarak çalışır. götünüzden element uydurmayın.

  bu soru wachowski kardeşlere de sorulmuş zamanında. bakalım ne demişler:

  "mostly we felt that the amount of information that was being sent into the matrix required a significant portal. those portals, we felt, were better described with the hard lines rather than cell lines. we also felt that the rebels tried to be invisible when they hacked, that's why all the entrances and exits were sort of through decrepit and low traffic areas of the matrix."

  türkçesi: çoğunlukla matrix'e gönderilen bilgi miktarının önemli bir geçit (portal) gerektirdiğini hissettik. bu geçitler, hislerimize göre, hücresel hatlar yerine kablolu hatlar (hard line) ile daha iyi tanımlanıyordu. ayrıca asilerin hacklediklerinde (matrix'e bağlandıklarında) görünmez olmaya çalıştıklarını hissettik, bu yüzden matrix'teki bütün girişler ve çıkışlar bir çeşit eskimiş ve düşük trafik alanlarından geçiyordu.

  çeviride hata olduysa affola.

  özetle: bizim elemanlar yakalanmamak için az kullanılan sabit hatları kullanıyorlar. hücresel hattı kullanırlarsa daha kolay tespit edilecekler.
42 entry daha

hesabın var mı? giriş yap