şükela:  tümü | bugün
60 entry daha
  • toplanın sorunun çözümünü anlatıyorum*. yönetmeliğe göre pazar günleri ve saat 19:00'dan sonra çamaşır makinesi çalıştırmak veya müzik dinlemek yasaktır. bunun dışında çocukların ses yapması ve koltukların yerini değiştirmek de aynı şekilde yasak kapsamındadır ve ses yapmanın cezası 1450tl'dir.
    birkaç ay öncesine kadar üst katımdaki çocuklu aile aynı sorunu yaratıyordu. çıkardıkları sesi telefonum ile video olarak kaydettim. bunun yanında işimi sağlama almak için ikinci eli 75tl olan desibel ölçerlerden temin ederek videoya ses seviyesini de kaydettim. ardından üst komşum ile hiç muhatap olmadan zabıtaya dilekçe bırakarak sorunun ilerleyen kısımlarını üzerimden attım. bu aşamada zabıta işi kapatmak istese de dosyanın durumunu ısrarla sorunca işleme almak zorunda kaldılar ve 3 hafta sonra üst katımdaki sesler ne hikmetse aniden kesildi. sizlere önerim, komşularını zerre düşünmeyen benmerkezci insanlar ile muhatap dahi olmayın, yasal haklarınızı kullanın.
    edit: dilekçeye, şikayetinizin çevre kanununa muhalefetten kaynaklandığını yazınız. aksi takdirde şikayet, kabahatler kanunu üzerinden 120tl ceza ile kapatılmak isteniyor.
277 entry daha
hesabın var mı? giriş yap