şükela:  tümü | bugün
 • erkeklerin kendini geliştirmek için bir süre her türlü seksüel ve duygusal aktiviteye son verdikleri mod olarak özetlenebilir. genellikle 3-6 ay arasında değişir.

  erkeğin kendi potansiyelini bulabilmek, en azından kıvılcımı ateşleyebilmek için geçirdiği dönemdir. burada amaç boş kalmak değil, kişisel gelişim için belli bir süre çalışmaktır.

  --- spoiler ---
  evrimsel perspektif
  --- spoiler ---
  belirtmem gerekir ki mgtow başlığında anlattığım gibi mesele yalnızlığı seçmek değildir. çoğu kişi bunu anlamayacaktır ama burada esas mesele daha iyi bir cinsel seçilim için gelişmektir. unutmayın ki insanın evrimsel perspektifinde gelişmesini sağlayan en itici güç her zaman karşı cins tarafından tercih edilmek olmuştur. erkeği çekici yapan kriterler sadece tipinizle değil, ağırlıklı olarak statünüzle ilgilidir, ileri rahip modu konusunu şu referanstaayrıca açıklamıştık. cinsel seçilim, kaba bir tamirle kadın tarafından seçilmek basit bir konu değil, evrimin temelini oluşturur. bunu ekşi şeylere giren yazımda ucundan açıklamıştım.
  (bkz: mgtow/@karanlikruya)

  geoffrey miller, sevişen beyin kitabında cinsel seçilimin bilinçaltında gizli olduğundan bahseder ki darwin ve freud da benzer düşünceleri savunmuştur. eğer cinsel seçilim olmasaydı, iq'umuz gelişmeyecek, bilim ve ilerlemeyecekti. (ref1, ref2, ref3) rahip modunun altında yatan dürtü de tam olarak budur. o yüzden kendinize yatırım yapmanız sizi tercih edilen biri yapar veya bağlantılı olarak yaratma isteğinizi arttırır. bunu bir eşik olarak da düşünebilirsiniz, eşiği aşmak için belli dönemlerde daha fazla emek göstermeniz gerekir.

  altta yazacaklarımı bir erkeğin kendini aşma sürecinde yapacakları olarak da düşünebilirsiniz.

  emin olun ki 6 ay boyunca bir kadına yapacağınız yatırımı kendinize harcarsanız sonunda hem daha iyi vücutla daha entelektüel bir birey olursunuz. üstelik duygusal stabilizasyonunuz da tam olur. duygusal çıkmazlarda kendinizi kontrol edebilecek bir seviyeye ulaşırsınız.

  bunları daha iyi anlamak için maliyet-zaman analizi yapalım.

  --- spoiler ---
  kız arkadaşınızın olduğu senaryo
  --- spoiler ---
  binbir yöntemle bir kadınla tanışmayı başardınız, nasıl olduysa sevgili de oldunuz, artık seksüel aktivitelere erişiminiz mevcut ama hala güçlü bir erkek değilsiniz.

  haftada 2 buluştuğunuzu ve para harcadığınızı diğer zamanlarınızı ise evde veya para gerektirmeyen aktivetelerle (görüşerek, sevişerek, konuşarak, tartışarak, eğlenerek veya online) geçirmiş olun. tabii ki bazı günler 1 saat, görüştüğünüz günlerde bu 6-8 olacaktır ama günde ortalama 3 saatinizi verdiniz diyelim. 2 görüşmenin her birinde gayet ekonomik olarak(yemek, alkol, sinema vs.) 100 tl harcama yaptınız diyelim. bu süreçte doğum günü gibi süpriz bir süreç de olmasın ve haftada 200, 6 ayda 4800 tl harcamış olun.

  6 ay sonunda ayrıldığınızı varsayalım ki genç bir çok erkeğin başına gelmiştir. elinizde ne kalırdı?

  depresyon, özgüvende azalma, hele ki 30 yaş altındaysanız, hem 6 ay (toplam 540 saat) boyunca hem de sonraki toparlanma sürecinizle ciddi bir zaman kaybı, mevcut sosyal yaşamınızda çöküntü oluşacaktır. 4800 tl önemli bir miktar olmasa da o da gitmiş durumdadır. resmen suya yazılan yazı gibi verdiğiniz emek yok olacaktır. burada da açıklamıştık:
  (bkz: erkeklerden erkeklere tavsiyeler/#95915009)

  --- spoiler ---
  bu süreyi rahip modunda geçirseniz ne olurdu?
  --- spoiler ---
  hatırlarsanız günde 3 saat, haftada 200 tl harcadığımızı varsaydık. önce 6 aylığına ağırlık kaldırabileceğiniz bir spor salonuna kayıt oluyoruz. 4800 tl bütçemizden 1000 tl oraya gidiyor. kaldı 3800 tl. yok ben onu da evde halledeyim derseniz:
  (bkz: evde spor yapmak/@karanlikruya)

  --- spoiler --
  fiziksel gelişim için yiyecek harcaması
  --- spoiler ---
  şu an göğüs tavuğun kilosu 25 tl civarı. haftada 2 kg alsanız eder 50 tl. iyi bir vücut için başta kilonuzun 1-1,5 katı civarında protein tüketmeniz gerekir. 2 kg tavuk günde 285 gr'a denk düşer ki 100 gr tavuğa ortalama 25 gr protein denk geldiğini düşünürsek; protein ihtiyacınızın çoğunu karşılayacaktır. tabii bununla yetinmeyin 4,5 kg da protein tozunu 650 tl'den mutlaka alıyoruz. protein tozunu özellikle spor sonrası kasların daha iyi gelişmesi için onarım için tüketiyoruz. haftada 3-4 gün ağırlık kaldırdığımızı varsaysak bize fazla fazla yetecektir.

  3800-650(6 aylık protein tozu)-1200(6 aylık tavuk)=1950 tl kaldı.

  --- spoiler ---
  zihinsel gelişim
  --- spoiler ---
  sırada ise zihinsel gelişim var. çok zorlamadan her gün ortalama 20 sayfa okusanız 200 sayfalık bir kitap 10 günde biter. ayda ortalama 3 kitap eder; 6 ayda ise 18 kitaba ulaşırsınız. ortalama 15 kitap diyelim.

  psikoloji, kişisel gelişim, felsefe veya önemli dünya klasiklerinden oluşan bir set seçerseniz bu 15 kitap size çok şey katar. onu da ortalama 15 tl'den hesaplasak 6 ayda 270 tl eder. kitap konusu çok önemlidir, en ucuz yoldan zihinsel derinliğinizi geliştirebileceğiniz kaynaklardır. bunlar yanında size yeni bakış açıları kazandıracak blogları ve ekşi sözlük yazarlarını da ara ara okumayı ihmal etmiyorsunuz. aslında daha iyi kitaplar önerebilirim fakat şunu da buraya ekleyeyim:
  (bkz: yeni nesil için önerilebilecek 5 kitap/@karanlikruya)

  hesaba dönelim. 1950-270=1680 tl.

  --- spoiler ---
  zaman konusu
  --- spoiler ---
  fark ettiyseniz onca şeye yatırım yaptık fakat hala paramız bitmedi. demek ki mesele paradan çok zaman! çünkü kız arkadaş çok vakit alır. sadece vakit almaz, uçlarda ve dengesiz hissetmenize de sebep olabilir.

  normalde sevgilinize ortalama 3 saat ayırıyordunuz, işte bu vakti kişisel olarak dağıtabilirsiniz. bazı günler 1 saat kitap okursunuz, bazı günler 3 saat sporla geçirirsiniz. günlük 2 saat kitap, 1 saat spor olarak da düşünebilrisiniz. esas mesele ise iradedir, 3 saat bu gelişim için yeterli bir süre fakat çoğu erkek buna bile üşenir. üşenmeyin!

  --- spoiler ---
  diğer konular
  --- spoiler ---
  rahip modunda bunlarla sınır değilsiniz, 3 saati verimli kullanmanız durumunda işinizde veya eğitiminizde de ilerleyebilirsiniz. herhangi bir konuda (borsa, müzik, sanat) temel seviyede kendinizi geliştirebilirsiniz. bunları da zamanında şöyle örneklendirmiştik:
  (bkz: hiçbir vasfı olmayanların yapabileceği işler/@karanlikruya)

  --- spoiler ---
  sonuç
  --- spoiler ---
  6 ay sonunda muhtemelen fit ve kaslanmış, çok daha üst düzey bir vücuda, okuduğunuz kitaplar ve hobilerle üst düzey bir zihinsel yapıya sahip olmanız muhtemeldir ve bu kazandıklarınız sizindir!

  o kaslar vücudunuza girdikten sonra çıkmayacaklar, size aitler. benzer şekilde zihinsel evriminiz de artık size ait, okuduğunuz kitaplar ve düşünce biçminizle gerçekleştirdiğiniz siz "yeni sizsiniz." başladığınızdan çok daha çekici bir erkeksiniz. eğer 6 ay sonunda ayrıldığınız biri olsaydı, hem elinizde bir şey kalmayacaktı hem de kötü hissedecektiniz.

  çelişkili olarak belirtmem gerekir ki çoğu erkek bu yolu ancak ciddi bir ayrılık acısı yaşadıktan sonra algılayabiliyor. çünkü cinsel seçilim en güçlü itici güçtür ve evrimi temsil eder. siz terk edildiğinizde aslında evrimsel varoluş sebebinizi hatırlıyor ve yeniden yapılanmaya gidiyorsunuz. bazıları da gidemiyor ve aynı bataklığa tekrardan saplanabiliyor.

  bu 6 aylık süreci doğru kullanırsanız size garanti edebilirim ki benzer bir çöküşte bir daha bulunmayacaksınız.

  --- spoiler ---
  son söz
  --- spoiler ---
  aklıma gelmişken 1680 tl'niz de hala cebinizde. bence onunla da 6 ayın başında gram altın alın. belki de yaptığınız yatırım; tavuk, protein tozu ve kitap maliyetlerini karşılayacak kadar artar. kim bilir?
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap