şükela:  tümü | bugün
 • üst üst edit: okuduğunu anlamayan insanların bu kadar çok olduğunu tahmin etmiyordum. muhabbete merhaba diyerek başlayan kızın, ikinci mesajı atmaması, veya nasılsın sorusuna daha en başta -en başta- kısa cevap verip geçiştirmesi sorun. hoşlanmayabilir muhabbetimden, ama muhabbeti başlatan o olmasına rağmen muhabbet etmeyen de o. umarım bu kısmı okuyup konunun ne olduğunu anlayıp ondan sonra mesaj kutusuna yönelirsiniz.

  üst edit: genelleme yapmak yanlış olmuş evet. erkeklerde de vardır onu ben bilmiyorum. ama konu da tamamen yanlış anlaşılmış/anlatılmış. muhabbetin tıkanmasından bahsetmiyorum, tıkanabilir. kimse kimsenin muhabbetini sevmek zorunda değil, muhabbet etmek zorunda da değil. benim takıldığım konu dişi kişisi merhaba yazıyor, er kişisi merhaba diyor ve daha muhabbetin en başında (bakın burası çokomelli) evet en başında dişi kişisi sohbete devam etmiyor (merhaba ile başlayan o idi halbuki). yani hoşlanıp hoşlanmayacağı belli değil henüz. hoşlanmazsa yazmamaya başlar, geç cevap verir veya direkt söyler. e biz de öküz değiliz hoşlanmayan insanı zorlayacak.

  var böyle bir şey.

  - nasılsın
  - iyiyim

  - neler yapıyorsun
  - oruruyorum

  - keyifler nasıl
  - iyi

  - bugün neye sevindin, neye üzüldün anlat bakalım
  - hiiiç

  - eğlenmek için neler yapıyorsun
  - hiiiç

  yahu ne sorduğumuzda muhabbeti ilerletmeye tenezzül edeceksiniz acaba?

  edit: sohbetin en başından bahsediyorum. merhaba’dan hemen sonra. merhaba yazıyor, gerisi yok. sohbet tıkanırsa tıkanmıştır, zorlamanın alemi yok. en başta nasılsın sorusuna iyi diyor, orada interneti mi bitiyor elektrik mi kesiliyor ne oluyorsa artık...
575 entry daha