şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • chp’nin ne yapacağını tartışan başlık açmak iktidarın ne yaptığını tartışamamaktandır. bu da ya büzük sıkmadığı için, ya da suyu bulandırmak için olabilir.

    öncelikle onunla bununla kavgayı kesip adaleti tesis etmesi ülkeye yatırımı ve istihdamı artıracaktır. insan haklarına saygı göstermesi; türkiye’yi araplaşmaya giden vahabi bir devlet imajı çizmekten kurtarması, hamasetten ve showdan uzak durup dişe dokunur işler yapması, vatana millete ait değerleri araplara satmaması gibi yapbileceği çok şey var. daha önce bu ülkeye renault, toyota, mercedes nasıl geldiyse öyle devamı gelir merak etmeyin. chp nasıl kurtarırdan ziyade akp nasıl bozdu onu tartışırsanız gelecek ilk parti zaten düzeltir. ancak siz elbette ki bunu tartışmıyor, bulanık suda sazan avlamayı tercih ediyorsunuz. yalnız devir değişti, suyu bulandıramıyorsunuz artık.

    edit: bir tane akçomar’a çok koymuş bu entry önce bu entrydeki bilgiler için mesaj yazdı. ehonomi çoh iyi diye. 2001’e göre 3-4 kat iyi durumdaymışız da haberimiz yokmuş. kendisine 2001’de çeyrek altın aldığın parayla şimdi karpuz alamadığını hatırlatıp mesajlarını engelleyince kudurdu. nick altıma gidip favoriye alan herkesin mal olduğunu falan yazmış. koymuş baya bu durum. keşke ekonominin içine sıçmasalardı da takdir etseydik. ancak içine sıçılmış bir ekonomide takdir beklemek gerizekalılıktan; sonra kudurmak ise herkesi kul köle zannetmekten olabilir. çeyrek altın diyorum karpuz diyorum utanmadan yazıyor da yazıyor. allah ıslah etsin. bu seviyeye düşmek için 2001 öncesi kafasına çakılan tarikat çocuklarından olmak lazım başka açıklaması yok. dolar olmuş kaç lira euro olmuş kaç lira; kazanımlarımız kuş olmuş vergiler hayvan gibi artmış, açıklanan her veri yalan olmuş, sana laf mı yetiştireceğim. mal dediğin bu insanlar getirecek sandıkta sonunuzu. istediğiniz kadar ona buna vatandaşlık verip parselleyip satın bu ülkeyi. 20 yıl geçti, devriniz bitti.
299 entry daha