şükela:  tümü | bugün
  • ross diğer karakterlerin arasında bilim adamı kimliği ile var olan biriydi. yani aşırı bahtsız olmasının yanı sıra grubun her zaman beyniydi. mesela yarışma yaptıklarında bile ross soruları hazırlamıştı. neden sonuç ilkesi, bilimsellik, analitik kabiliyet, hayatını dinozorlara adamak falan derken ekşi sözlüğü atomlarina ayırdığında göreceğin ilk kişileri resmeden biriydi. (nerd ve geek dememek için görüyorsunuz nasıl çabaladim)

    hayatını mütemadiyen mantık çerçevesinde yaşayan ross kalbini hiçbir zaman mantığa dayamadi bu da bence almamız gereken önemli mesajlardan biriydi. insan kalbi hiçbir zaman makina değildir. istediğin an duygularını değiştirip dönüştüremezsin. insan kalbi üstüne yeni yama indirelecek, üstünde hesap kitap yapılacak, garanti edilecek ve neden sonuç ilişkisi kurulacak bir şey asla değildir. her şeyde mantığını kullanırsın ama kalpte doğru sonuçlar verecek olan tek şey hissetiğin duygulardır. sonunda üzülecek olsan bile buna değdi demek için. ross her zaman bunun farkındaydı hatta ilk bölümlerin birinde 'she' s not rachel' diyerek başından beri kalbinin sesini dinleyeceğinin ve her zaman ona kulak vereceğinin selamını son sezona kadar daha dizinin başındayken çakmıştır.

    kısacası ross mantığını dinleyeceği yerde mantığını dinleyen, kalbini dinleyeceği yerde kalbini dinleyen ve bu ikisini ayırt edebilme gücü olan, bu meziyete sahip olan biriydi. anlamanızı beklemiyorum. ama anlayacağınız günler elbet gelecektir. işte bu meziyet de dizideki en sevdiğim karakter fibo olmasına rağmen onu her zaman benim nezdimde diğerlerinden farklı kılıcak.

    ross bahtsız bedevim dino’zorlar aşkına seviliyorsun karşiim.
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap