şükela:  tümü | bugün
26 entry daha
 • belgeseli az önce izleyip bitirdim, burada neden beğenilmediğini anlamadım.

  belegesel fransa milli takımı yada fransa futbolu belgeseli değil anelka belgeseli, dolayısıyla bize kronolojik olarak izlenim ve sansasyon yaratan olayları net bir şekilde hem anelka hem de çevresinin yorumlarıyla anlatıyor, olmuş belgesel.

  anelka git-gelli ve zor karakteri olan bir adam belli. özellikle henry, gallas gibi diğer futbolcular tarafından seviliyor. arsene wenger’in belgeselde söylediği “kötü bir kariyeri olduğunu söyleyemeyiz, ama daha fazlası olabilirdi.” cümlesi anelka’nın özetidir.

  gelelim fenerbahçe ve anelka kısmına;

  görüntülerin çok kısa tutulmasının nedeni yayın hakkı denmiş doğrudur muhtemelen. ancak anelka röportaj kısmında da fenerbahçe döneminden uzun bahsetmemiş çünkü adamın bakış açısı söylediği 2 cümleden belli; “saplantılı derecede taraftarı var ve orada yaşadığım baskı bana madridi hatırlattı”. zaten fenerbahçe döneminden kendisi de pek memnun kalmamış.

  buna başka bir kanıt da serhat akının youtube’daki anılarında bahsettiği anelka kısmı:
  “biz amele gibi haftaiçi antrenmanlarda kaleyi oradan oraya taşırdık. anelkayı ise maçtan maça görürdük. cuma antrenmana çıkar, haftasonu maç oynar pazartesi uçağa biner perşembe dönmek üzere parise giderdi, haftanın yarısında yoktu.”

  bu tip dev takımlarda kariyer yapmış futbolcular; türkiye, hindistan, çin, katar, rusya gibi ülkelere sadece para için gelirler. hangi takımlı olursanız olun şunu artık öğrenin. bu ülkelerde oynanan futbolun bu tarz adamlara bir katkısı zaten yoktur. kariyer olarak da başarıya toklardır.

  son söz olarak raymond domenech de biraz sıkıntılı bir hocaymış. elbette detayları bilemeyiz ama büyük takım çalıştırıp bir çok yıldıza söz geçirmek zor iştir.
27 entry daha