şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • nefes almak ve nefes vermek gibi net bir fark yoktur arada.

  bilmeden kullanılır aslında. çok büyük fark vardır ikisinin arasında. ama öyle ilginç ki kelimeler kafi gelmez bazen bi şeyleri anlatmaya.
  almak ve vermek birbirinin zıttı eylemler olsa da konu karar olunca düğümleniverir bir noktada...

  karar verirsiniz. aniden. tercihtir bu. bir nevi seçimdir.
  karar alırsınız. uygulamak için bazı taşları yerine oturtmak gerekir. ki bu da bir seçimdir aslında.

  yoksa vermeye hep alıştığımız için, kendimizden ödün vermekten bahsediyorum verdiğimiz kararların sonuçları da hep kabullenmek midir bir şeyleri yoksa. kolaya kaçmak mıdır aslında? "karar verdim, bla bla bla..." diyerek uzaklaşmak isteği midir acaba gerçeklerden? karar vermek eylemi kendine güvensizlik barındırır gibi geliyor içinde... bilemedim. karar veremedim.

  ama almak zordur. ince elenir sık dokunur karar alırken. eksisi artısı, öncesi sonrası, ötesi berisi... düşün düşün boktur işin olayı desek yeri var sanki. ama karar alan kişi güçlüdür. kendine yaptırımı vardır bu kez. karar almıştır. bundan sonra böyle olacaktır.

  bir de her aldığınız kararda kendinizden, varolandan ödün veriyorsunuzdur. yine bir vermek giriverir işin içine. karışıktır. karmakarışık bir durumdur. ama şık bir konudur karar almak ve karar vermek... neyin ne olduğuna aslında bir türlü karar verememek. ve böylece bir karar alıp yürüyememek...

  ne alıp veremediğim varsa bugün kendimle... en iyisi kararsız kalmak mı ne? neyse ne bir de şöyle bir şey var...

  (bkz: aldim verdim ben seni yendim)
5 entry daha