şükela:  tümü | bugün
 • suç duyurusu : görsel

  letgo da bulunan ilan : https://www.letgo.com/…-bea5-487a-a736-5cea563bb922
  şahsın benimle iletişime geçtiği numara : 0 530 485 13 85
  fiyat konusunda neden düşük soruma verdigi cevap : https://vocaroo.com/c9h9n7oncxx

  üst edit: gelen mesajlar üzerine; engelli olduğumu belirtmemin asıl sebebi, beni dolandıran şahısa muhabbet esnasında engelli olduğumu belirtmeme rağmen, bile bile beni dolandırmış olması. kaldı ki bu konuyu açmamın asıl sebebi benim düştüğüm bu tufaya başkalarının düşmesini engellemek.

  birde en çok mesaj 3.000 liraya macbook olmayacağını bilemiyor olmam ile alakalı, fiyatın çok uygun olduğunu ve bunun nedenini sorduğumda kendisinin cihazı 4.000 lira gibi bir rakama aldığını, kullanılmış bir ürünü aldığı fiyatın üzerine satmaya vicdanının elvermediğini söylemesi üzerine benim mal gibi buna inanmış olmam.

  üst edit 2 : arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, ayrıca bilmenizi isterim ki ben bu başlığı bana yardım edin düşüncesi ile açmadım. başkaları da benim düştüğüm bu tufaya düşmesin diye açtım. yardım etme düşüncesinde olanlar var ise lütfen bana değil, lösev vb yerlere yardım yapın. ınternet üzerinden kimseye güvenilmemesi gerektiğini ben biraz acı şekilde öğrendim.

  üst edit 3 : yazar arkadaş summerof69 olayı kısaca özetlemiş burada : (bkz: #111776196)

  üst edit 4 : bazılarını anlamakta gerçekten zorlanıyorum. yok macbook u ne yapacaksın, yok dolandırana kızmıyorum, salaksın vs. vs. bakın ben bunu burada insanlar, okusun görsün böyle bir taktik ile dolandırıcılık yapıyorlar, benim düştüğüm tufaya insanlar düşmesin diye yazdığımı belirttim. adam gelmiş hala bana laf sokmaya çalışıyor. bana laf sokmaya çalışmanın bir anlamı yok, bana giren girmiş zaten. maksat başkaları düşmesin.

  üst edit 5 : bazı arkadaşlar, sitenin http(s) ile başlamasını gerektiğini söylemiş, adam bırak https i güvenlik sertifikası bile almış. görsel

  ----------------------------------------------------

  41 yaşında engelli bir birey olarak dolandırılmam hadisedir.

  tam olarak 3064 lira dolandırıldım. belki çok yüksek bir rakam değil farkındayım ama para kazanıyor olmanın bazılarımız için ne kadar zor olduğunu bilmenizi ve bu gibi dolaplara düşmemenizi istediğim için yazıyorum.

  her şey kendime 2. el de olsa bir macbook almak istemem ile başladı. sıfırı benim alım gücümün çok üstünde olsada uzun kullanım ömrü ve dayanıklı olması sebebi ile 2. el de olsa bir macbook alayım istedim ve letgo dur sahibindendir araştırmaya başladım.

  bir ilan buldum letgo'da macbook pro early 2015 kendimi zoralyarak da ola alabileceğim bir cihaz idi. fiyatı muadillerine göre uygun ve tertemiz bir cihaz. adreside bornova izmir görünüyor. tamam dedim. giderim yerinde görürüm anlaşır isek alırım diye düşündüm.

  yazdım elemana, aklıma gelen bir kaç soruyu sordum. telefon numarasını istedim.

  numarasını verdi ama, whatsapptan yazın müsait değilim dedi, numarasını aldım whatsapptan yazdım. bu arada arkadaşın whatsapp profil fotoğrafı polis kıyafetli bir genç. son fiyat ne olur, anlaşırsak akşam gelip bakayım satın alayım dedim.

  yarın izinliyim yarın gelin dedi. tamam dedim, sonra bornova metroya yakınmısınız diye sordum bornova derken? dedi. ilanda harita bornova görünüyor dedim. ben bolu'dayım dedi bu arkadaş, letgo'dan ekran görüntüsü alıp attım kendisine, tam da içime sinmiş cihaz, tam almak istediğim güzellikte bir cihaz izmir'e bir devreniz varsa yollayın onunla bakarız eğer bir problemi yok ise alırım dedim, ki demez olaydım

  herneyse, sahibinden get ile verebilirim dedi. bunun üzerine sahibindenin sistemine güvenerek tamam dedim, uygundur . yalnız ben kredi kartı kullanmıyorum nasıl yapacağız dedim.

  papara ile ödersin dedi. bu arada ben de hiç sahibinden get kullanmadım bu arada, bugüne kadar.

  herneyse bu arkadaş bana whatsapptan üzerinden cihazın fotoğraflarını videosunu vs gönderdi. o sırada ben de papara hesabı açtım kendime, tabi bunun için de bir süre uğraştım. bu arasa arkadaş ta bana yardımcı oluyor whatsapptan işte şöyle yap böyle yap diye. sen papara hesabına parayı aktarınca bende sahibindene get ilan açarım dedi.

  ben hesabımdan parayı papara hesabıma aktardım, hesaba yansıması 1 saat kadar sürüyormuş, onun anlatımına göre.
  bu arada eleman bana yazıyor whatsapptan geyik yapıyoruz. yok ben aslında öğretmenim de atanamadım polis oldum. kendi mesleğimi yapmak istiyorum. 3 yıldır polisim vs vs.
  şöyle iyi insanım böyle yardımcı oluyorum insanlara falan muhabbetleri.
  siz nerelisiniz ne iş yapıyosunuz derken baya sohbet muhabbet zaman geçti.

  baktım papara hesabına para geçmiş ( bu arada enparadan aradılar siz papara hesabına para aktarmışsınız bu sizmisiniz, papara bize soruyor diye arandım). herneyse siz bana get ilanını açınca haber verin halledelim dedim. o sırada balkonda oturdum elimde telefon bekliyorum.

  bu arkadaş bana bir linki attı. "sahibinden sana özel güvenli ilan yayınladım vs. vs." şeklinde bir cümlenin içinde bit.ly kısaltmalı bir link.

  telefondan hemen halledebilirsin. telefonuna bildirim geliyor kolay falan dedi. bende o anda dank etmedi işte nasıl kitlediye artık bu arkadaş beni. üstüne üstlük artık beklerken epeyce oldu saat.

  ürünün fotoğrafı sahibinden logosu vs. girdiğim site sahibindenin aynısı. neyse girdim papara ile ödemeyi yaptım. işlemi tamamladım.

  girdim papara ya kontrol amaçlı oda ne. 3064 lira sahibinden yerine didem okay diye birisine gitmiş. işte tam olarak o sıra bende ampul yandı.

  siteye bi baktım. ilan.sahibindenget .net

  dönüp elemana yazdım whatsappdan ama bir iki saçma sapan laf haricinde ne cevap var artık nede başka bir şey.

  parasında değilim diyeceğim ama, açıkçası parasındayım. zaten zar zor iş bulmuş ve gerçekten zor bir şekilde para kazanıyor iken dolandırılmak çok zoruma gitti umarım bunu okuyan hiç kimse aynı tufaya düşüp dolandırılmaz.

  edit : benimle birebir aynı şekilde dolandırılan başkaları da varmış.
  https://www.r10.net/…yim-basima-gelmez-demeyin.html
  umarım bunu okuyanlar benim düştüğüm bu tufaya düşmezler.
105 entry daha