şükela:  tümü | bugün
 • edit 3: güzel haberler! cebrail can kalaycı malatya'da yakalanıp adana'ya psikiyatrik değerlendirme için sevk edildi.

  edit 2: sosyal medya üzerinden yaptığımız çağrı yavaş yavaş ses buluyor, hacer anadolu haber ajansı ile görüştü bu akşam atv haber'de olacak.

  edit1: bu akşam saat 9'da twitter'da #cebrailcankalaycıtutuklansın ve #doktorhaceresesol hash tag'leri üzerinden gündem oluşturmaya çalışacağız, lütfen twitter kullanıyorsanız destek olun.

  bu entry'yi yazmam için bana ulaşan hacer'in kendi ağzından 7 yıldır yaşadığı korkunç şiddet ve istismar sürecini herkes okusun ve hacer'e ses olsun.

  ön bilgi için flood

  (bkz: cebrail can kalaycı)

  #cebrailcankalaycıtutuklansın

  'ben hacer,

  size, bana 7 yıldır yapılan psikolojik taciz ve istismarın hayatımın nasıl kararttığını çok kısa da olsa anlatmak istiyorum. 2013 yılında dersanede aynı sınıfta olduğum kişi tarafından, bugüne kadar sürüp hala devam etmekte olan amansız bir tacize maruz kalıyorum. 7 yıldır çare arıyorum, yapmadığım şey denemediğim yol kalmadı, defalarca koruma kararı aldırdım, defalarca suç duyurusunda bulundum, hukuki yollar bir sonuç vermedi. defalarca hat değiştirdim, her gün hastaneden eve farklı yollardan gitmeye çalıştım, akşamları dışarı çıkmaya korkar oldum, karşı cinsten normal bir arkadaşım olmasından korkar oldum. bir hayatım yok, ev değiştirdim, defalarca şehir değiştirdim, tıp fakültesinden mezun olup atandım, pandemi sürecinde hekimlik yapmaya çalıştım, ama nöbetlerimde bile bu kişiyle uğraştım.

  son 1 yıldır maruz kaldığım taciz boyutunu o kadar arttırdı ki dışarı çıkmaya korkuyorum, telefonu her elime aldığımda ondan ya arama ya mesaj geliyor, her adımımı takip ediyor. çalıştığım hastanedeki personel ve hastane çevresindeki esnafa para vererek hakkımda devamlı bilgi alıyor, sürekli izleniyorum. 7 yıldır sadece kastetmediği canım kaldı onu da alacak biliyorum, sesimi duyurmak istiyorum çünkü benim 7 yıldır yaşadıklarıma kimse çare olmadı. polise gittim, hakim karşısına çıktım bana 'seni bu kadar seven biri var başka ne istiyosun?' dediler. ben sevmedim, ben istemedim, ben o kişiyle zorla birlikte olmak istemiyorum. bana yardım edin, benim sonum katledilen diğer kadınlar gibi olmasın, bu kadar uğraşıp didindiğim mesleğimi yapmak istiyorum, sadece huzurlu bir hayat istiyorum artık!'

  edit : görseller
  görsel 2

  bugüne kadar 1637 farklı numaradan aranmam ve şu an bu entry'yi yazarken hâlâ aranıyor olmam karşımdaki kişinin yaptıklarına, yapabileceklerine dair bir fikir verir belki.
158 entry daha