şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • çomara göre öyle değildir, çomar sanıyor ki bu müjde(!) sonrası doğal gaz fiyatları hızla düşecek.
  çomar zannediyor ki doğal gaz sahası bulununca böyle denize hortumu salıyorsun, sonrasında doğal gaz birden kapında beliriveriyor.
  ulan 320 milyar m³ denilen miktar ülkeye 5-6 yıl anca yetiyor, bunu çıkartmak ve tesislere nakletmek için yapılacak masrafın, sen ve senin gibiler yüzünden bizlerin de götüne girecek olması bir yana yiyici yandaşların kaymağını da hesaptan düşünce dönüp yine dımdızlak kalmış kıçını avuçlayacaksın. ekim gibi doğal gaza ve elektriğe en aşağı %10 zammı yapıştırdıklarında görürüm ben sizin suratınızı. 20 yıldır bunların vatandaşın hayrına bir şey yapmayacaklarını hala öğrenemediniz mi, hiç mi yaşananlardan ders almıyorsunuz.
  bu doğal gazı; faturana indirim olarak mı yansıtacaklar, ülkenin dış borcunu yamalamak için mi kullanacaklar, kendi elleriyle bitirdikleri tarım ve hayvancılığı tekrar ayağa kaldırmak için kaynak olarak mı kullanacaklar yoksa betona mı gömecekler? söyleyin hele hangisi olacak?
  yoksa vatandaşa yedirecek olsalar bir toz zerresi bile kabuldür ama yap işlet vatandaşa yerleştir modeliyle yine bize gireceğini bildiğin bir şeyin nesine sevineceksin.

  ülkede yıllık 50 milyar m³ doğal gaz harcandığına inanmayan çomar kardeşlerim için kaynak da verelim;
  https://www.ntv.com.tr/…b1%20olarak%20art%c4%b1yor.
321 entry daha