şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
  • bence erdoğan ve ekibi gelecek seçimin 2021 yılının haziran ayında yapılmasını birkaç ay önceden çoktan kararlaştırdılar. seçim kampanyasına ise tam bir yıl önceden başlama kararı aldılar. evet yani tam olarak haziran 2020'de. ayasofya'dan başlarak, sosyal medya yasası, yeni barolar, togg, muharrem ince, yunanistan, doğalgaz, akp'ye üye toplama çabaları vs. bunların şu an için sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve şundan eminim ki 2021'in haziran ayına kadar türkiye gündeminde inanılmaz olaylar yaşanacak. akp iktidarı korumak için aşırı radikal kararlar alıp, suni gündem yaratacaktır.

    bu kararların alınmasında ise tabi ki en başta ekonomik kriz kaynaklı oy kaybı endişesi var. ayrıca ali babacan ve ahmet davutoğlu'nun kurdukları yeni partilerin güçlenerek akp seçmeni için yeni bir alternatif olmasınından çok endişeleniyorlar. mhp için en ciddi endişe olan iyi parti'nin ise toplamda yüzde 15'e kadar varabilecek bir oy potansiyelleri olduğu çok açık. eve dön çağrıları vs. elbette o yüzden yapıldı zaten.

    dediğim gibi iktidarı korumak için mümkün olan tüm riskler alınacaktır. şu önümüzdeki bir yıl içinde (yani seçime kadar) inanılmaz bir gündem bizi bekliyor olacak.
15 entry daha