şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • yanılgı - parmaklarını kemiriyormuş, akıl hastası o... ya da belki parmaklarından da estetik olmuştur. o parmak bantlarını takmasının sebebi bu...

    gerçek - pek dikkate alınacak bir şey olmadığı açık ama yine de bu örneği verdim çünkü, bir insan hakkında ortaya atılan iddiaların kafada genel bir imaj oluşturduğunu ve diğer iddialarında bu imaj çerçevesinde değerlendirildiğini biliyorum. bu nedenle yarın bir gün ben çıkıp, ''estetik ameliyatlardan kafasının sıcak tutulması lazımmış, ondan dolayı sürekli fötr şapka takıyor, o fötr şapkanın içinde elektronik bir aygıt var ısıtmak için. şimdi şapka takmıyor, onun yerine peruk takıyor. hep sıcak tutmak için.'' diye bir iddia dile getirsem, ya da ben değil hürriyet gazetesinin arka sayfası dile getirse, hiç kimsenin aklına ''estetik ameliyat- kafanın sıcak tutulması- fötr şapka'' neden-sonuç ilişkisini sorgulamak gelmez. çünkü kafada bir michael jackson portresi yarattık, ve bu da o portreye uyuyor. o zaman hemen inanılıveriliyor.

    michael jackson parmaklarını falan kemirmemiştir. o bantlar sadece michael'ın imajını tamamlayan aksesuarlardır. tıpkı fötr şapka gibi, tıpkı rugan ayakkabılar gibi, tıpkı beyaz çoraplar gibi, tıpkı billie jean eldiveni gibi... takılmasında başka bir amaç yok.
17 entry daha